۰

اجتماعی

۹۸ خانواده زندانی تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان سقز قرار دارند

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۵ قبل از ظهر توسط

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز

۹۸ خانواده زندانی تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان سقز قرار دارند

 مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سقز گفت، در حال حاضر ۹۸خانواده زندانی با جمعیت بالغ بر ۲۴۲ نفر تحت پوشش این انجمن هستند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رشید غفوری در سومین جلسه انجمن حمایت زندانیان شهرستان سقر اظهارداشت: در سال جاری بالغ بر ۳۱۱ میلیون ریال سبد کالا و وسایل کمک آموزشی به خانواده زندانیان تحت حمایت در این شهرستان پرداخت شده است

وی ادامه داد: از همه مسئولان و عزیزانی که در طول سال گذشته نهایت همکاری را با انجمن حمایت از زندانیان سقز داشته‌‌اند تا ما بتوانیم در راستای کمک به خانواده زندانیان بی بضاعت باشیم، تقدیر می کنیم.

غفوری افزود: سال گذشته در بخشش مددکاری اجتماعی برای پذیرش مددجویان نیازمند و برگزاری کلاس های آموزشی برای همسران زندانیان اقدامات خوبی صورت گرفت تا بخشی از مشکلات این خانواده ها در این زمینه ها مرتفع شود.

وی ادامه داد: امسال همچنین بیش از ۷۳ میلیون ۷۰۰ هزار ریال کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزا و دانشجویان خانواده زندانیان بی بضاعت پرداخت شد.

غفوری ۴۳ میلیون ریال کمک به زندان برای هزینه در کلاس های آموزشی و ۱۶ میلیون ریال کمک موردی به زندانیان بی بضاعت را از دیگر اقدامان انجمن حمایت زندانیان شهرستان سقز در سال جاری اعلام کرد.

وی اظهار کرد: سال گذشته نیز در حوزه مسائل حمایتی، بهداشتی و درمانی، پیگیری امورات تحصیلی فرزندان نیازمند، معرفی همسران نیازمند زندانی برای اشتغال و کار را از دیگر اقدامات انجام شده این انجمن ذکر کرد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سقز گفت: ۷۰ میلیون ریال عیدی از سوی بنیاد تعاون، ۱۲۵ میلیون ریال از سوی اداره کل استان بابت کلاس آموزشی ویژه همسران زندانیان، ۳۰۰ میلیون ریال کمک نقدی سازمان ، توزیع گوشت قرمز به مناسبت ماه مبارک رمضان اهدایی از سوی موسسات خیریه و توزیع آن در بین ۶۵ خانوار زندانی بی بضاعت از دیگر اقدامات صورت گرفته این انجمن بیان کرد.

وی در ادامه از آزادی ۳ زندانی جرائم غیر عمد توسط خیرین سقزی در سال جاری به مبلغ ۱۳۰ میلیون ریال خبر داد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز خاطر نشان کرد: این انجمن در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و خانواده زندانیان بی بضاعت همواره تلاش خواهد کرد و در این زمینه چشم به راه کمک خیرین نیک اندیش شهرستان است.

کیوان جهانی دادستان شهرستان سقز هم در این جلسه با تقدیر از مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و اعضای این انجمن، از خیرین شهرستان هم که همواره انجمن حمایت زندانیان را برای کمک به خانواده های زندانیان بی بضاعت و نیز آزادی تعدادی از زندانیان مورد حمایت قرار داده اند تقدیر کرد.

کامیل کریمیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان سقز هم با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان همواره در راستای کمنک به خانواده های زندانیان بی بضاعت و رضایت شاکی به خوبی عمل کرده است، خواستار برگزاری کلاس های اصلاحی برای زندانیان شد تا پس از آزادی بتوانند زندگی شرافت مندانه داشته باشند و دیگر گرفتا خطا و لغزش نشوند.

 

پاسخ دهید