۰

دسته‌بندی نشده

۲۰۰ میلیارد ریال سهم شهرستان سقز ازاعتبارات استان در سال جاری است

شهریور ۱۹, ۱۳۹۲ در ۹:۴۷ قبل از ظهر توسط

در سال جاری ۲۰۰ میلیارد و  ۹۷۸ میلیون ریال برای اجرای ۱۰۱ پروژه در شهرستان سقز هزینه خواهد شد .


فرماندار شهرستان سقز در جلسه کمیته برنامه ریزی جهت توزیع اعتبارات تملک دارایی های سال ۹۲ اظهار داشت:با توجه به محدود بودن اعتبارات سعی شده تا اعتبارات به شیوه ‌هدفمند،‌با رعایت عدالت بین بخشی وبراساس توجه به بهره وری و سطح برخورداری و اهمیت وضرورت پروژه ها تقسیم گردد.


نادر فخری در این جلسه گفت:با هدفمند کردن توزیع اعتبارات تملک دارایی ها ی شهرستان وپرهیز از روش چانه زنی  و مدنظر قراردادن نیازهای اصلی شهرستان و اولویت بندی پروژه های اساسی ، تلاش می کنیم درراستای هزینه کردن این اعتبارات به بهترین شکل ممکن گام برداریم.


فخری با بیان اینکه ، شهرستان سقز در مقایسه با سایر شهرستانهای استان،پتانسیل های بسیار بالا  و قابل توجهی در زمینه های منابع انسانی، منابع آب و خاک، موقعیت ، وسعت و …، دارد اعلام کرد : شهرستان هنوز تا رسیدن به جایگاه واقعی  خود فاصله داشته و سیاست اصلی مدیریت شهرستان، ظرفیت یابی، افزایش بهره وری، مدیریت منابع انسانی و توسعه همه جانبه و متوازن در بخش های مختلف و ایجاد وفاق و همدلی در کنار کار فرهنگی و عمرانی و ارتقای زیرساخت های اقتصادی برای رسیدن به توسعه پایدار و فراگیر در حوزه های مختلف است تا انشاالله با تلاش ، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدارمورد تاکید مقام معظم رهبری « مدظله العالی» تحقق یابد.


وی یکی از عقب ماندگی های شهرستان سقز را برخورداری کم از راه آسفالته روستایی برشمرد وتاکید کرد : در بحث جاده سازی و جاده های بین شهری نیز یکی از محورهای گردشگری واقتصادی شهرستان،محور سقز به مریوان به دلیل عدم ایمن سازی و استاندارد سازی‌،شانه سازی و نبود علائم ایمنی نیاز توجه بیشتری است.


وی میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای این شهرستان را ناکافی دانست و از مسئولان شهرستان خواست تا نسبت به پیگیری، جذب اعتبارات از طریق منابع استانی، درخواست اعتبارات بیشتر که در اختیار استان است و ازسایر منابع و از طریق مدیران کل اقدام وپیگیری لازم معمول دارند.


فخری اظهار امیدواری کرد : تا با میزان اعتباراتی که در اختیار استانداری است بخشی به شهرستان جهت جبران عقب ماندگی ها پرداخت گردد.


وی با تشکر از تعدادی از مدیران کل استان که جهت بررسی و رفع مشکلات در شهرستان سقز حضور یافته اند افزود : مردم امیدشان به مسئولان است و بایستی با کار ،تلاش و پیگیری مشکلا ت برطرف گردد .


وی نمونه یکی از اقدامات اساسی در شهرستان را پیگیری وبرخوردار نمودن روستاهای شهرستان سقز از نعمت گاز دانست واعلام کرد : در هفته دولت امسال کلنگ گازرسانی به ۴۵ روستا به زمین زده شد که پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۲ این ۴۵ روستا و  شش روستای دیگر شهرستان سقز از نعمت گاز بهره مند شوند .


فرماندار به پیگیری احیای حقابهای سنتی در شهرستان سقز اشاره تاکید کرد : این امر نیز با پیگیری محقق گردید و انتظار این است که مسئولان شهرستان مداوم پیگیر باشند و دچار روزمرگی نشوند .


در این جلسه مهندس بابک معروفی مدیرعامل شهرک های صنعتی در خصوص در نظر گرفتن اعتبارات برای زیر ساخت ها از جمله ؛ توسعه برق کارگاهها‌،روشنایی فاز دوم وتصفیه خانه شهرک صنعتی سقز و صاحب توضیحاتی ارائه کرد .


در ادامه این جلسه،حکمت نیا کارشناس برنامه ریزی استانداری و کارشناس معین فرمانداری ویژه سقز در بحث اعتبارات تملک دارایی ها به بحث شیوه توزیع و نحوه برخورداری ادارات از میزان اعتبارات پرداخت.






سقز – نیوز

پاسخ دهید