۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

۴۰ مدرسه غیراستاندارد در سقز نیاز به بازسازی دارد

مرداد ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۴ قبل از ظهر توسط

مدیر آموزش و پرورش سقز:

۴۰ مدرسه غیراستاندارد در سقز نیاز به بازسازی دارد

مدیر آموزش وپرورش سقز گفت: ۴۰ مدرسه غیراستاندارد شامل ۱۵ مدرسه شهری و ۲۵ مدرسه روستایی در این شهرستان نیاز به بازسازی دارد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد برومند صبح امروز در مراسم کلنگ زنی مدرسه روستای «میتو» اظهار داشت: این مدرسه با همت دو خیر و با اهدای زمین و ساخت و تکمیل آن در مساحت ۱۱۰ مترمربع در احداث می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز ادامه داد: مدرسه زنده‌یاد مطلب کهزادی به همت خیر نیکنام فرهاد کهزادی و با اهدای زمین از طرف احمد محمدیان از خیرین روستا، با حضور نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین و کارکنان ادارات شهرستان سقز کلنگ‌زنی شد.

وی با اشاره به اوضاع نابسامان مدارس و وجود  ۴۰ مدرسه غیراستاندارد شامل ۱۵ مدرسه شهری و ۲۵ مدرسه روستایی در سقز، افزود: دغدغه مردم، مسوولان و خیران سقز، استانداردسازی مدارس و همچنین ایجاد مدارس باکیفیت و مناسب در مناطق محروم است تا دانش‌آموزان با خیال راحت بتوانند درس بخوانند.

  وی با تأکید بر ادامه روند خدمت به مدارس روستاهای محروم و کم‌برخوردار خاطرنشان کرد: مدارس موجب حرکت و مولد فکر هستند و تجربه ثابت نموده است که دانش‌آموزان مناطق محروم در صورت بهره‌مندی از امکانات آموزشی بسیار موفق خواهند بود.

برومند افزود: مدرسه روستای «میتو» از توابع میرده در بخش مرکزی سقز قرار دارد و زیربنای ساختمان اصلی ۱۱۰ مترمربع است و می‌تواند برای دانشآموزان این روستا تا سالیان سال به عنوان یک فضای آموزشی استاندارد تلقی شود که برای آن بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه خواهد شد.

  وی گفت: با شروع عملیات ساختمانی مدرسه امیدواریم که این مدرسه تا مهرماه سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم کلنگ‌زنی این مدرسه با قدردانی از همت بزرگ و دغدغه خیرین در محرومیت‌زدائی از مناطق محروم، افزود: از خیرین و مسوولان میخواهم نسبت به حل مشکلات مدارس و استانداردسازی آنها اقدام و همکاری کنند.

محسن بیگلری بیان کرد: همزمان با تکمیل این طرح، مسأله آبرسانی و تسطیح جاده روستا نیز در دست بهره‌برداری و اقدام است و امیدوارم که نسبت به تسریع در این طرح‌ها و اجرایی‌شدن آنها در اسرع وقت اقدام شود .

فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در خصوص امر مقدس مدرسه‌سازی و توجه ویژه به تحصیل، خصوصا در روستاها که مولد تولید و تحرک جامعه هستند، تأکید نمود و بر حمایت از پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش شهرستان سقز در تقسیم بودجه عمرانی از محل‌های مربوطه و توجه خاص به آن تأکید کرد.

علی‌اکبر ورمقانی ادامه داد: خیرین شهرستان سقز همواره در امر مدرسه‌سازی آموزش و پرورش را کمک کرده‌اند که جای تقدیر دارد.

روستای میتو در کیلومتر ۲۰ مسیر اصلی سقز ـ بانه واقع شده است.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید