۰

دسته‌بندی نشده

۱۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در سقز وجود دارد

اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ در ۶:۰۳ بعد از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، فرماندار سقز با اشاره به اینکه شهرستان سقز دارای قدمتی ۳ هزار و ۵۰۰ ساله است گفت: ۱۵۰ اثر ثبت شده تاریخی، مذهبی، فرهنگی و گردشگری در سقز وجود دارند.

نادر فخری در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با بیان اینکه شهرستان سقز از لحاظ فرهنگ، آثار و جاذبه‌های گردشگری، مهمان نوازی و امکانات اقامتی ظرفیت لازم برای جذب مسافر و گردشگر را دارد، بر داشتن برنامه، سیاست‌گذاری مناسب و جلب مشارکت‌های سایر سازمان ها برای اجرای برنامه های این حوزه تاکید کرد.

وی با بیان اهمیت گردشگری به عنوان یک صنعت و با اشاره به قدمت و وجود ۳۵۰ اثر تاریخی شهرستان گفت: ظرفیت گردشگری شهرستان سقز از لحاظ داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی نظیر است که باید با اطلاع رسانی خوب، ایجاد امکانات رفاهی،اقامتی و تسهیلات گردشگری زمینه‌های جذب گردشگر و مسافر را فراهم کرد.

فرماندار سقز با اشاره به اینکه شهرستان سقز دارای قدمتی ۳ هزار و ۵۰۰ ساله است و  150 اثر ثبت شده تاریخی، مذهبی، فرهنگی و گردشگری در سقز وجود دارند تصریح کرد: باید از این قابلیت‌های کم نظیر بهره برد و نسبت به معرفی آثار باستانی و ظرفیت‌های گردشگری سقز بیش از پیش تلاش کرد.

وی بازار تاریخی سقز را یکی دیگر از مراکز گردشگری شهرستان سقز برشمرد و گفت: این بازار به دلیل وجود جاذبه تاریخی و بازاریان متدین و منصف محل خرید و بازدید خوبی برای مسافران عزیز است که در سال آینده ورودی و خروجی‌های این بازار تاریخی نیز ساماندهی خواهد شد.

فخری افزود: صنعت گردشگری در کنار ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کشاورزی، معادن و مرز،یکی از اولویت ها و فرصت های موجود زود بازده برای سرمایه گذاری و اشتغال و تولید سرمایه است.

 

وی با بیان اینکه، میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای حوزه گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان سقز امسال ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال بوده است گفت: ارائه طرح جامع گردشگری،تهیه طرح بازسازی بازار و نوسازی کاروانسرای تاجوانچی،راه اندازی موزه موقت مردم شناسی و ساخت موزه بزرگ در اولویت کارها در سال آینده خواهد بود.

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez news

پاسخ دهید