۰

فرهنگی هنری

چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز برترین های خود را شناخت

آذر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۴:۰۴ قبل از ظهر توسط

بامداد امروز و طی مراسمی

چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز برترین های خود را شناخت

چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز، با معرفی برترین ها در تالار ونوس به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، با رای هیات داوران در بخش طراحی بروشور، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به باقر سروش برای نمایش “ئه وانگه ل” از بیجار اهدا کرد.

هیات داوران همچنین در بخش موسیقی هم، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی را به کامبیز اسدی برای نمایش “پانکیه کان” از سنندج اهدا کرد.

داوران این جشنواره همچنین در بخش طراحی صحنه نیز، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به حسن ترقی برای نمایش ” پانکیه کان” از سنندج اهدا کرد.

هیات داوران در بخش طراح لباس هم تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست را به سونیا صادقی برای نمایش ” زه ماوه نی خوین” از سقز اهدا کرد.

در بخش طراحی نور هم هیات داوران جایزه خود را شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سامان ارمی برای نمایش ” سه رده می بی تاوانی” از مهاباد اهدا کرد.

در بخش گریم نیز هیات داوران جایزه خود شامل، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ماندانا بدوی برای نمایش “له پشت درگا” از بوکان اهدا کرد.

هیات داوران چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز در بخش بازیگری زن هم، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست خود را به شبنم یوسفی برای نمایش ” عیشا” از ارومیه اهدا کرد.

همچنین هیات داوران در بخش بازیگری مردد هم، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست این جشنواره را به سعد قهرمانی برای نمایش ” له پشت درگا” از بوکان اهدا کرد.

در بخش نمایش نامه نویس هم هیات داوران جایزه خود شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست را به صابر نیکبخت برای نمایش ” پانکیه کان” از سنندج اهدا کرد.

هیات داوران همچنین در بخش کارگردانی  تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست را به حسن ترقی برای نمایش ” پانکیه کان” از سنندج اهدا کرد.

قطب الدین صادقی، کوروش سلیمانی و علی ظفر قهرمانی نژاد داوری این دوره از جشنواره تئاتر کُردی سقز را بر عهده داشتند.

 

در حاشیه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کردی نمایشگاه عکسی از علی اسدی و شنه دژاگه به نمایش گذاشته شد که عواید حاصل از فروش آن به زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص داده شد.

 همچنین نمایش های «چنور» و «سرودی سه دهه زارِئوفیلیای ئه ویندار» نوشته و کار قطب الدین صادقی در بخش جنبی این دوره از جشنواره به مناسبت آیین ویژه و نکوداشت استاد قطب الدین صادقی اجرا شد.

چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز از ١۶ تا ١٩ آذر با اجرای ۱۲ نمایش در بخش مسابقه و ۲ نمایش در بخش جنبی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی سقز آغاز و آیین اختتامیه این جشنواره نیز شب گذشته و بامداد امروز در تالار ونوس سقز به کار خود پایان داد.

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید