۰

اجتماعی / اقتصادی

وزیر راه، استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است

مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۸:۴۹ قبل از ظهر توسط

وزیر راه و شهرسازی

استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است

وزیر راه و شهرسازی در سفر به شهرستان سقز گفت، استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است و این واقعیت را می شود در مسیر سنندج به سقز مشاهده کرد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، عباس آخوندی در سفر به شهرستان سقز و در سخنانی در فرودگاه نیمه کار این شهر، با اشاره به اینکه عزم دولت بر اتمام طرح های عمرانی است، بر تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام تاکید کرد.

وی با بیان اینکه فرودگاه سقز از سال ۷۴ تقریبا کار ساخت آن آغاز شده است، گفت: این فرودگاه در صورت اتمام ساخت آن، حدود ۲ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مشکلاتی در زمینه تملک زمین فرودگاه سقز وجود داشت که در این سفر دستورات لازم نیز در زمینه تملک زمین داده شد.

وی ادامه داد: به زودی تطیول باند، ساخت عرشه و پایانه فرودگاه سقز به پیمان سپرده می شود و عملیات آن غاز خواهد شد.

آخوندی عنوان کرد: منطقه زاگرس می تواند منشا تولید ثروت باشد و مردم کردستان دارای مردمی فرهیخته و این استان دارای موقعیت راهبردی است.

وی اظهار کرد: این طرح از  طرح های مادر است و وزارت راه به این کریدور نگاه ویژه دارد  و بودجه مناسبی برای آن پیش بینی شده است و ۳۸ کیلومتر باقی مانده آن به زودی  به پیمان سپرده می شود.

وی در سفر خود به سقز، دستور آغاز به کار عملیات اجرایی بزرگراه سقز بوکان را نیز صادر کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگراه سقز بوکان دارای ۲۵ کیلومتر است که با اتمام آن شاهد کاهش ترافیک در این مسیر خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سقز اظهار کرد: تاکنون برای ساخت این بیمارستان ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده که برای اتمام آن ۲۵۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

فرماندار سقز هم با بیان اینکه، جاده سقز – مریوان از جاده های بکر برای گردشگری است، خواستار تسریع در اتمام آسفالت هفت کیلومتر باقی مانده این مسیر شد.

علی اکبر ورمقانی، با تشکر از وزیر راه برای آغاز به کار بزرگراه سقز – بوکان خواستار آغاز به کار آزاد راه سقز – بانه نیز شد و از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با توجه به قدمت بالای بیمارستان امام خمینی (ره) سقز در اتمام بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی تسریع شود.

ورمقانی همچنین با بیان اینکه با اتمام فرودگاه سقز بیش از ۲ میلیون نفر از مردم استان های کردستان و شمال غرب کشور از آن بهره مند می شوند، بر تخصیص بودجه لازم برای اتمام این طرح تاکید کرد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم بر اتمام طرح فرودگاه، تسریع در اتمام بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی و آسفالت ۷ کیلومتر جاده سقز مریوان تاکید کرد.

محسن بیگلری با شاره به تلاش دولت برای اتمام آسفالت جاده های روستایی عنوان کرد: ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی به پیمان سپرده شده است که برای اتمام آن ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:برای بهسازی و آسفالت  مسیرهای منتهی به سقز بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که باید بودجه لازم برای آن پیش بینی و تخصیص داده شود.

بیگلری ادامه داد: امروز با سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان سقز، یک روز طلایی برای شهرستان های سقز و بانه بود.

وی از وزیر راه و شهرسازی خواست دو شهرستان سقز و بانه را در اتمام راههای نیمه تمام و نیز طرح های در دست اجرا کمک کند.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید