۰

دسته‌بندی نشده

نماز جمعه سقز

آذر ۲۸, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۴ بعد از ظهر توسط

امام جمعه سقز

وقف بزرگ ترین اقدام انسان در این جهان در راه خدا است

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه سقز در خطبه های امروز جمعه سقز باتبریک هفته وقف، از وقف به عنوان یک مسئله بزرگ دینی نامبرد که در دین اسلام بر اجرای آن بسیار سفارش شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، حاج ماموستا حسین زاده ادامه داد: ما که پایبند به دستورات دینی هستیم، باید فریضه اسلامی وقف را همواره اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه، متاسفانه امروز واقفان ما نسبت به گذشته بسیار کم شده اند، از متمکنین جامعه خواست در راستای این امر بزرگ دینی اقدام تا خیر آنان به جامعه و افراد آن برسد.

ماموستا حسین زاده به دستور خداوند در قرآن که باید همواره فرد مسلمان سودش به برادران دینی اش برسد افزود: بهترین راه برای اجرای این مهم الهی، وقف است که فرد مسلمان می تواند آن را عملی کند.

وی ادای وقف را موجب افزایش مال فرد مسلمان دانست و اظهارکرد: اگر متمکنین جامعه در راه خدا وقف کنند شاهد جامعه ای پاک و آرام از هر نظر خواهیم بود.

امام جمعه سقز با بیان اینکه اگر کسی وقفی انجام داده و فوت کرده است، خیر زیادی از محل این وقف در قیامت نیز به او خواهد رسید.

برگزاری نماز جمعه در یک شهر تنها در یک مکان صحیح است

امام جمعه سقز در ادامه خطبه های امروز جمعه این شهر گفت: طبق دستور دین اسلام برگزاری نماز جمعه در هر شهری تنها در یک مکان صحیح است.

حاج ماموستا عبد الرحمن حسین زاده گفت: نماز جمعه به عنوان یک اصل مهم در دین اسلام است و طبق فرموده پیامبر و بزرگان دین، برگزاری این فریضه دینی در شهر و یا روستا تنها در یک مکتن صحیح و قابل قبول است.

وی با اشاره به اینکه ما در شهر سقز مسجد بزرگی داریم به عنوان مسجد جامع، باید مسلمانان در این مکان اقدام به برگزاری نماز جمعه کنند و اگر غیر از این باشد طبق فرموده دین قابل قبول نخواهد بود.

امام جمعه سقز ادامه داد: در زمان پیامبر گرامی اسلام و خلفای راشدین نماز جمعه تنها در یک مکان اقامه می شد و امام شافعی هم چون در یک مکان مسلمانان را به برگزاری نماز جمعه سفارش فرموده اند، ما هم که پیرو آن حضرت هستیم باید نماز جمعه را تنها در یک مکان برگزار نماییم.

وی به یک فرموده پیامبر هم اشاره کرد که آن حضرت گفتند، باید حاشیه نشینان شهر هم خود را به مسجد جامعه رسانده و در آنجا اقدام به شرکت در نماز جمعه کنند.

وی در پایان خطبه های نماز جمعه سقز مسلمانان را به اجرای فرامین خدا و رسول گرامی اسلام دعوت کرد و گفت: آنچه در روز جزا به داد انسان خواهد رسید اعمال نیکی است که او در این جهان فانی انجام می دهد، پس باید با اعمال و کردار خود که در راه اسلام و گسترش دین اسلام انجام می دهیم، جهان آخرت خود را به نور الهی روشن کنیم.

سقز – باژیان ۲۹/۹/۹۳

پاسخ دهید