۰

دسته‌بندی نشده

نشست خبری فرماندار شهرستان سقز و نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه با اصحاب رسانه استان در سقز

مهر ۲۰, ۱۳۹۲ در ۵:۴۵ بعد از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، فرماندار شهرستان سقز در ابتدای این نشست خبری با بیان اینکه خبرنگاران رصالت بسیار مهمی در انعکاس رویدادها و کارهای صورت گرفته از سوی مسئولان بر عهده دارند ، بر انعکاس واقعیت ها از سوی اصحاب رسانه ودر اختیار گذاشتن آنها به مردم تاکید کرد .

نادر فخری سپس با اشاره به طرح های در دست اجرادر این شهرستان گفت : هم اکنون روند اجرای طرح ها و پروژه ها علی رغم کمبود اعتبارات در حال اجرا هستند که می توان به سد شهید صالحیان که مراحل پایانی ساخت آن است و تا چند روز آینده به مرحله آبگیری خواهد رسید .

فخری با اتتقاد از نحوه توزیع اعتبارات در استان کردستان اظهار داشت : متاسفانه اعتبارات به شیوه مساوی در بین شهرستان های استان توزیع نمی شود .

فرماندار سقز به سفر دو روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی در حوزه راه روستایی به شهرستان سقز اشاره کرد و گفت : در این سفر مصوب شد که ۱۳ کیلومتر از راه اصلی سقز به مریوان بعد از مناقصه آسفالت و ۵۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان در بخش سرشیو نیز آسفالت تا شهرستان سقز در زمینه راه روستایی آسفالته به میانگین استانی نزدیک تر شود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرودگاه و راه آهن برای سقز نقش کلید توسعه را ایفا می کند گفت : امسال برای فرودگاه ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و برای راه آهن هم در حال مذاکره و پیگیری هستیم .

فخری به وجود معادن زیاد در شهرستان در زمینه های مختلف اعم از طلا ، آهن و … اشاره کرد و خاطر نشان نمود : در این راستا به حضور سرمایه گزاران نیازمند هستیم و بر این باوریم که فعال کردن این معادن مساوی است با اتمام بیکاری در دومین شهر بزرگ استان کردستان .

فرماندار شهرستان سقز به وجود ظرفیت های خوب شهرستان از لحاظ نیروی کار ماهر اشاره کرد و افزود : برای توسعه شهرستان نیازمند توسعه زیر ساخت ها در سقز هستیم که باید مسئولان استان در این راستا مارا همکاری کنند .

وی از راه اندازی دفتر خبری صدا و سیمای مرکز کردستان در آینده ای نزدیک در این شهرستان خبر داد و از همکاری و تلاش مدیر کل صدا و سیمای این مرکز در این راستا تقدیر کرد .

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست از حضور خبرنگاران در شهرستان سقز برای انعکاس اخبار شهرستان تقدیر کرد .

محسن بیگلری با بیان اینکه خبر نگاران چشم بینای جامعه هستند ، بر رعایت اصول خبرنگاری تاکید کرد و گفت : متاسفانه تعدادی از خبر نگاران کپی برداری می کنند و حتی با تحریف مصاحبه ها جایگاه خبر نگار را به زیرسؤال می برند .

وی بر حفظ جایگاه خبر نگار تاکید کرد و اظهار داشت : ما از نقد های منصفانه همواره استقبال می کنیم و باور داریم نقش مطبوعات و اصحاب رسانه در تحقق اقدامات و پیشبرد اهداف نظام اسلامی بی‌بدیل و تعیین کننده است.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند اجرای پروژه ها در شهرستان سقز علی رغم تحریم ها و فشار اقتصادی دشمنان نسبتا خوب است ، بر همکاری خبرنگاران در راستای خدمت به مردم و درج خبرهای خوش بینانه ، در اتمام طرح ها تاکید کرد .

وی مشکل اساسی شهرستان سقز را بیش تر در حوزه راه سازی دانست و افزود : تا یکماه آینده ۹ کیلومتر دیگر از بزرگراه کرمانشاه میاندوآب در حوزه شهرستان زیر بار ترافیک خواهد رفت که از ۴۲ کیلومتر حوزه شهرستان تاکنون ۲۷ کیلومتر آن آسفالت شده است .

بیگلری با اشاره به اینکه ، فرودگاه سقز جزو پروژه های بسیار ضروری و کلید توسعه شهرستان محسوب می شود گفت : امسال بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است که برای اتمام آن ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

وی در ادامه اظهار داشت : سقز دارای ۳۰۹ روستا است که از این تعداد تنها ۶۵ روستا گاز دار است که با تلاش های صورت گرفته تا پایان سال تعداد روستاهای گاز دار شهرستان به ۱۱۱ روستا خواهد رسید .

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه با اشاره به اینکه معادن تجدید ناپذیر هستند و معادن شهرستان هم به مردم همین منطقه تعلق دارد ، گفت : از خروج مواد خام معادن جلوگیری می کنیم و خواستار آن هستیم که این معادن برای مردم شهرستان ایجاد شغل کند .

وی در ادامه گفت : کارخانه سیمان سقز توسط شهرداری سقز و بخش خصوصی احداث می شود و به زودی کار ساخت این کارخانه که برای تعدادزیادی از مردم ایجاد شغل خواهد کرد شروع می شود .

saqqez-news.blogfa.com

سقز نیوز

پاسخ دهید