۰

فرهنگی هنری

نخستین جشنواره خوشنویسی خط تحریری در سقز برگزار شد

آبان ۱۷, ۱۳۹۶ در ۸:۳۹ قبل از ظهر توسط

نخستین جشنواره خوشنویسی خط تحریری در سقز برگزار شد

نخستین جشنواره خط تحریری در سقز با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، نخستین جشنواره خط تحریری به صورت یک روزه در سقز برگزار و سه‌شنبه شب با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

دبیر این جشنواره با بیان اینکه برای نخستین بار این جشنواره در این شهرستان برگزار شد از استقبال بسیار خوب هنرمندان خوشنویس از این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: در فراخوان این جشنواره ۵۵ اثر به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری ۱۰ اثر برتر انتخاب شد.

امیر زارع‌زاده افزود: این جشنواره در این دوره به صورت شهرستانی برگزار شد و قصد داریم سال آینده آن را به صورت استانی و سپس منطقه‌ای و در نهایت کشوری برگزار خواهیم کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سقز نیز در مراسم معرفی نفرات برتر این جشنواره گفت: شورای شهر و شهرداری قصد دارد در عرصه فرهنگی نقشی موثر ایفا کند و در زمینه‌های مختلف هنرمندان را در برگزاری جشن‌های خوب و فاخر کمک کند.

زارع‌زاده افزود: بخش از کار شورای اسلامی شهر و شهرداری برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری و ورزشی است و این دوره تلاش خواهیم کرد در خدمت فرهنگ و هنر شهرستان سقز باشیم.

فخرالدین علی‌نژاد رئیس انجمن خوشنویسان سقز نیز بیان داشت:  شهر تاریخی سقز مرکز پرورش خوشنویسان بزرگی همچون ملک‌الکلام مجدی بوده است.

وی گفت: امیدواریم در گام‌های بعدی جشنواره خوشنویسی سقز را توسعه و با نام جشنواره استانی ملک الکلام برگزار کرد.

مسعود حمیدی از اساتید خوشنویسی نیز اظهار داشت: خداوند به قلم قسم خورده، لذا قلم ارزش و جایگاه والایی دارد.

وی افزود: هنر خوشنویسی در بین سومین هنرهای تجسمی است و تقویت صبر و حوصله، نظم و ترتیب، پشتکار و آرامش از مزایای این هنر برای افراد است.

گفتنی است: محمد پوریان، شهرام شمسی و فریدون سبزه بان داوری نخستین جشنواره خوشنویسی خط تحریری سقز را بر عهده داشتند.

در این جشنواره از ۱۰ اثر برتر کار، آمنه ظریفی، آمنه صادقی، شریفه ملک محمدی، احمد رشیدی، عطا شریفی، حسین احمدنژاد، ایوب حسین زاده، میلاد آلی و حیدر مرادی تجلیل شد و سیدبایزید سیدمحمدی بعنوان نفر برگزیده جشنواره معرفی شد.

این جشنواره توسط شورای شهر و شهرداری با همکاری انجمن خوشنویسان شعبه سقز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره خوشنویسی خط تحریری سقز با حضور اعضای شورای شهر، هنرمندان و فرهنگیان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شماره یک شهرستان سقز برگزار شد.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید