۰

دسته‌بندی نشده

نخستین برف پائیزی سقز را سفیدپوش کرد

آذر ۱۴, ۱۳۹۲ در ۵:۴۲ بعد از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ،بارش رحمت الهی که از اولین ساعات بامداد امروز ۱۴ آذرماه ۹۲ در شهرستان سقز آغاز شده است همچنان ادامه دارد.


بارش برف که از نخستین ساعات بامداد امروز در سقز آغاز شده ادامه داشته و این شهر را سفیدپوش کرده است.


این بارش جدی‌ ترین بارش برف پائیز امسال در شهرستان سقز است که خوشحالی مردم بویژه کشاورزان را به دنبال داشته است.


خالد علایی رئیس اداره هواشناسی شهرستان سقز میزان بارش برف در داخل شهر را   ۴۰ و در ارتفاعات هم بیش از ۵۰ سانتی متر اعلام کرد و گفت: بارش برف در سطح شهرستان سقز به طور متناوب تا اواخر فردا ادامه دارد.


وی آب حاصل از ذوب برف در این شهرستان را تاکنون ۳۳ میلیمتر اعلام کرد


سرهنگ قاسم موسوی فرمانده پلیس راه شهرستان سقز هم با اشاره به بارش برف و کولاک در مسیرهای مواصلاتی شهرستان بویژه در گردنه‌ها، از رانندگان خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، خودروی خود را به وسایل زمستانی و زنجیر چرخ مجهز کرده و از تردد غیر ضروری در محورهای اصلی شهرستان پرهیز کنند.


رئیس اداره راه و شهر سازی شهرستان سقز هم گفت: به منظور جلوگیری از بسته شدن جاده‌های این شهرستان ۶۴ دستگاه ماشین برای برفروبی آماده شده است.


عمر محمد کریمی اظهار کرد: در حال حاضر تمام محورهای اصلی و فرعی شهرستان باز و رفت و آمد در آنها جریان دارد.


شهردار سقز هم در باره بارش برف در سقز گفت: از همان ساعات اولیه بارش اکیپ‌های برفروبی و نمک پاشی به خیابان‌ها آمده و اقدام به برفروبی و تمیز کردن خیابان‌ها کردند.ضیاالدین نعمانی افزود: با توجه به تجهیز خودروها به وسایل برفروبی و تشکیل اکیپ‌های مجهز و تهیه نمک کافی برای نمک پاشی خیابان‌ها در ایام زمستان مشکلی از لحاظ تردد در داخل شهر سقز نداریم.


هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است


saqqez-news.blogfa.comسقز نیوز

پاسخ دهید