۰

اجتماعی

مشکل کمبود آب ۵۳ روستا در سقز رفع شد/اجرای ۱۹ طرح آبرسانی در سقز

مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۸:۵۱ قبل از ظهر توسط

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سقز

مشکل کمبود آب ۵۳ روستا در سقز رفع شد/اجرای ۱۹ طرح آبرسانی در سقز

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سقز گفت: سال گذشته مشکل کمبود آب ۵۳ روستا واقع در چهار بخش امام، مرکزی، سرشیو و زیویه سقز رفع شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، صدیق محمدزاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به کمبود آب آشامیدنی این مجتمع در فصل تابستان و پاییز، همکاران این اداره، نسبت به حفاری ۲ حلقه چاه نیمه‌عمیق، ۱۷۰ متر لوله‌گذاری در خط انتقال، نصب یک دستگاه الکتروپمپ شناور، ۱۵۰ متر کابل کشی برق تا ایستگاه پمپاژ و نصب یک دستگاه تابلو فرمان برق اقدام کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: برای اجرای این پروژه بالغ بر ۳۰ میلیون‌تومان از محل اعتبارات امور آب هزینه شده است.

محمدزاده افزود: هم اکنون آب سالم و بهداشتی این مجتمع با زیرپوشش قرار دادن  ۲ هزار و ۱۲۰ نفر جمعیت به صورت شبانه روزی تامین شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سقز گفت: متاسفانه امسال با کمبود آب مواجه هستیم و می‌طلبد مردم در این راستا صرفه‌جویی کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۶۴ روستای شهرستان سقز زیر پوشش این اداره هستند که آب آشامیدنی ۷۰ روستا آن‌ها از طریق ۱۳ مجتمع آبرسانی روستایی تامین می‌شود و بقیه دارای آبرسانی مجزا هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سقز گفت: سال گذشته هم به همت مردم مشکل کمبود آب ۵۳ روستا واقع در چهار بخش امام، مرکزی، سرشیو و زیویه رفع شد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است که عملیات ۱۹ طرح آبرسانی در سال جاری آغاز و همچنین آب آشامیدنی ۶۰ روستا از سد چراغ‌ویس تامین شود.

گفتنی است سد چراغ‌ویس شهرستان سقز در سال جاری آبگیری و انتظار می‌رود در بارندگی‌های پیش رو در پائیز و زمستان امسال پرآب شود و کمک شایانی به کشاورزی حاشیه و پائین دست سد داشته باشد.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید