۴

دسته‌بندی نشده

مسابقات جوراب بازی سقز با شناخت تیم های برتر به کار خود پایان داد

اسفند ۷, ۱۳۹۲ در ۹:۲۵ بعد از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، چهارمین دوره مسابقات جوراب بازی شهرستان سقز ، لحظاتی پیش ( امشب ساعت ۲۴ ) هفتم اسفند ماه ۹۲ ، با معرفی تیم های برتر در سالن ورزشی  ریاست جمهوری شهرستان سقز به کار خود پایان داد.

در این دوره از مسابقات که با شرکت  ۸۰ تیم از چهار بخش مرکزی ، زیویه ، سرشیو و بخش امام  که از سوم اسفند ماه جاری در سالن دو هزار نفره شهید آبدرم آغاز شده بود ، تیم روستای میرده از توابع بخش مرکزی به مقام نخست این دوره از مسابقات دست یافت ، تیم روستای صالح آباد در جایگاه دوم ایستاد و تیم های بله جر و آیچی هم به ترتیب سوم و چهارم شدند .

در پایان این دوره از مسابقات که با حضور رئیس اداره و رزش و جوانان ، رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ، با همت هیئت بازی های بومی محلی و با همکاری اداره و رزش و جوانان شهرستان سقز برگزار شد با اهدای حکم قهرمانی و هدایا از تیم های اول تا چهارم تجلیل شد.

رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با ابلاغ سلام و پیام آقای مهندس بیگلری به برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این مسابقات بومی محلی ، برگزاری این گونه مسابقات را موجب زنده نگه داشتن بازی های محلی که از قدیم الایام در مناطق کردنشین باب بوده است دانست .

طاهر مولایی بازی های بومی محلی را جزویی از تفریحات سالم و فکری  مردم کردستان در گذشته دانست و افزود : مسئولان ورزش و هیئت بازی های  بومی محلی می توانند با همکاری هم سایر بازی هایی که کم کم به فراموشی سپرده شده اند را زنده و پویا کنند .

وی در ادامه از صدا و سیمای مرکز کردستان نیز برای پوشش خبری مناسب این مسابقات که ریشه در باور مردم کردستان به ویژه مردم شهرستان سقز  دارد تقدیر کرد .

در حاشیه برگزاری این مسابقات گروه های رقص کردی (هه لپرکی) نیز به اجرای برنامه پرداختند .

شایان ذکر است در چهارمین دوره مسابقات جوراب بازی شهرستان سقز ۳۲۰ ورزشکار در قالب  ۸۰تیم در ۲۴ گروه  از روستاهای چهار بخش شهرستان سقز به مدت ۵ شب با هم رقابت کردند و هر شب ۲ هزار نفر از این مسابقات که تا پاسی از شب ادامه داشت دیدن کردند .

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez-news

سقز نیوز

+

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  on اسفند ۸, ۱۳۹۲ - پاسخ

  رئیس دفتر مزین فرمودند …..!
  مستفیض فرمودند………..!
  لطف فرمودند…………..!

 2. ناشناس

  on اسفند ۸, ۱۳۹۲ - پاسخ

  رئیس دفتر مزین فرمودند …..!
  مستفیض فرمودند………..!
  لطف فرمودند…………..!

 3. ناشناس

  on اسفند ۱۰, ۱۳۹۲ - پاسخ

  ریبوار گیان براجوانکم منظورت لم قصانه چیه؟

 4. ناشناس

  on اسفند ۱۰, ۱۳۹۲ - پاسخ

  ریبوار گیان براجوانکم منظورت لم قصانه چیه؟

پاسخ دهید