۲

دسته‌بندی نشده

مراسم گرامی‌داشت روز جهانی معلولان امروز با حضور مسئولان در سقز برگزار شد.

آذر ۱۲, ۱۳۹۲ در ۶:۵۹ بعد از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، فرماندار شهرستان سقز ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت روز جهانی معلولان در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی شهید بهشتی سقز برگزار شد اظهار کرد: معلولیت به معنانی از کار افتادگی نیست، بلکه افراد معلول انسان‌های توانمندی هستند که در بعضی موارد توانمندی آنها از انسان‌های سالم هم بیشتر است.


وی گفت: در حال حاضر از سوی بهزیستی شهرستان سقز ۳ هزار ۲۶۹ معلول در سقز شناسایی شده‌اند که از این تعداد تنها حدود ۸۰۰ نفر از آنها از حمایت‌های مختلف بهزیستی بهره‌مند هستند.


نادر فخری با اشاره به اینکه در راستای رفع مشکلات معلولان کارهای بسیاری انجام شده خاطر نشان کرد: در اجرای استانداردسازی و توانمند سازی معلولان کارهای زیادی لازم است که باید برای انجام  آنها اقدامات فوری صورت بگیرد.


وی با بیان اینکه یک و نیم درصد جمعیت شهرستان سقز معلولین دارند، بر لزوم تخصیص اعتبارات قانونی برای رسیدگی به امورات معلولان شهرستان تاکید کرد.


فرماندار سقز با اشاره به اینکه قرار بود از محل مسکن محرومین که مصوبه دولت بود ۴۵ واحد در اختیار معلولان قرار گیرد، گفت: متاسفانه هنوز  ۱۰ واحد ارز این تعداد هم واگذار نشده است.


وی از تشکیل کمیته مناسب‌سازی از هفته آینده به منظور ارائه راهکارهای مناسب برای کمک به رفع مشکلات تردد معلولان در سطح شهر خبر داد و گفت: ساختمان توانبخشی شهرستان سقز هم در آینده‌ای نزدیک احداث می‌شود. 


رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز هم در این مراسم با تبریک روز جهانی معلولان، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به جامعه معلولان سقز ارائه کرد و گفت: در ۶ ماهه اول امسال بیش از ۱۵۰ میلیون ریال در زمینه‌های مختلف به افراد تحت پوشش بهزیستی در این شهرستان کمک شده است.در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از ۱۳نفر از معلولان توانمند و تعدادی از سرپرستان معلولان شهرستان سقز تجلیل شد.هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است


saqqez-news.blogfa.comسقز نیوز

+

۲ دیدگاه

  1. ناشناس

    on آذر ۱۳, ۱۳۹۲ - پاسخ

    برای آقای فخری آرزوی موفقیت دارم .

  2. ناشناس

    on آذر ۱۳, ۱۳۹۲ - پاسخ

    برای آقای فخری آرزوی موفقیت دارم .

پاسخ دهید