۰

دسته‌بندی نشده

مدیر کل ورزش و جوانان / خانه ژیمناستیک سقز در بهمن امسال به بهره برداری می رسد

بهمن ۶, ۱۳۹۲ در ۹:۲۷ بعد از ظهر توسط

به گزارش سقز نیوز ، مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان گفت ، برای این سالن ورزشی که در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع احداث شده است ، بالغ بر ۹ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است .

حامد جولایی که به منظور بررسی وضعیت ورزش شهرستان سقز به این شهرستان سفر کرده است افزود : شهرستان سقز یکی از شهرستان های قهرمان پرور است و همواره در رشته های مختلف صاحب عنوان است

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۴۰۰ ورزشکار سازمان یافته در ۸ باشگاه خصوصی و دولتی (بانوان و آقایان)  در حال فعالیت هستند ، گفت : ورزشکاران رشته ژیمناستیک در سقز در سال جاری یک مدال طلا و دو نقره کشوری را برای استان کردستان به ارمغان آورده اند .

جولایی در ادامه اظهار کرد : جوانان عامل پیشرفت جامعه هستند و نقش این قشر در سربلندی و موفقیت کشور ما و استان کردستان به اثبات رسیده است .

وی همچنین افزود : وجود قهرمانان نام‌آور در شهرستان سقز و تأثیری که آن ها بر روی مطرح شدن ورزش کردستان داشته‌اند بر کسی پوشیده نیست و به دلیل پشتکار و علاقه فراوان این ورزشکاران و مربیان انها شایسته است توجه لازم به ورزش و همچنین حوزه جوانان در این شهرستان صورت گیرد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان  کردستان در ادامه با تأکید بر اینکه ، آشنایی کامل به  ورزش در استان را دارم ، گفت : در راستای ترویج فرهنگ ورزشی و قهرمان پروری در استان کردستان برنامه‌های مدون و جامعی برای ترقی ورزش  در شهرستان های کردستان را در دست مطالعه داریم .

فرماندار شهرستان سقز هم در نشست با مدیر کل ورزش و جوانا استان کردستان به پتانسیل های خاص ورزشی در این شهرستان اشاره کرد و افزود : ورزشکاران سقزی همواره با ارقی که به ورزش دارند در راستای به دست آوردن مقام برای شهرستا تلاش کرد ه اند .

نادر فخری با یادآوری کسب عنوان برتر سقز در همایش پیاده‌روی سال گذشته در سطح کشور ، از آمادگی این شهرستان برای برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در سقز خبر داد و افزود : در صورت فراهم شدن شرایط لازم ، این همایش سال آینده همزمان با سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد .

وی همچنین اظهار داشت : از سال آینده جام کشتی تحت عنوان جام زنده یاد عباس خاکی از ورزشکاران پیشکسوت ورزش در این شهرستان برگزار می شود .

فرماندار شهرستان سقز ، ورزش را یک فعالیت ارزشمند،فرهنگی و اجتماعی توصیف کرد و گفت : پرداختن به ورزش ضمن کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی ، باعث نشاط ، سلامت روحی ، روانی و جسمانی افراد و خانواده و اجتماع خواهد شد و به کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها کمک خواهد کرد .

فخری با اعلام اینکه ، جهت تحول در ورزش شهرستان، نیازمند عزم همگانی هستیم ،  از تمامی مربیان وهیئت ها خواست تا با ارائه برنامه، تعامل ، همدلی و هم افزایی، به سمت پویایی و کارآمدی حرکت کنند .

 وی در ادامه با اشاره به رکوردهای اخیر ورزشکاران شهرستان در حوزه  ورزش باستانی و دوچرخه سواری ، این  را نشانه استعداد ورزش شهرستان برشمرد.

 

فرماندار شهرستان سقزدر خاتمه ازراه اندازی خانه بسکتبال در آینده نزدیک در این شهرستان خبر داد .

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez-news

پاسخ دهید