۰

اجتماعی

مجلس در صدد اقداماتی برای استخدام دهیاران است

شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ در ۸:۵۱ قبل از ظهر توسط

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس

مجلس در صدد اقداماتی برای استخدام دهیاران است

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مجلس به دهیاران یک نگاه مثبت است و در صدد آن است که برای استخدام آنان اقدامات اساسی انجام دهد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محسن بیگلری ظهر امروز در نشستی که در بخش سرشیو شهرستان سقز با حضور بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهرستان و شوراهای اسلامی و دهیاران بخش در روستای حسن سالاران برگزار شد، مسائل و مشکلات این بخش بررسی شد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند سال گذشته به اندازه چندین سال کار عمرانی در روستاهای شهرستان سقز شده است، از ادامه خدمات به ویژه آسفالت جاده های روستایی این شهرستان خبرداد.

بیگلری ادامه داد: به زودی با همت مسئولان بازارچه سیف سقز بازگشایی خواهد شد.

وی از ادارات خدمات رسان خواست نسبت به آماده سازی این بازارچه اقدام کنند زیرا راه اندازی آن می تواند در راستای ایجاد توسعه شهرستان و اشتغالزایی بسیار حائز اهمیت باشد.

بیگلری افزود: نگاه مجلس به دهیاران یک نگاه مثبت است و مجلس در صدد آن است که برای استخدام آنان اقدامات اساسی انجام دهد و نمایندگان هم بر این مهم تاکید دارند.

وی اظهار داشت: اینترنت این بخش مطلوب نیست و باید مخابرات و شرکت زیر ساخت برای آن فکری اساسی انجام دهند.

در ابتدای این نشست بخشدار سرشیو  با بیان اینکه این بخش یکی از بخش های محروم شهرستان است، گفت: با همت مسئولان امروز ۷۰ درصد از خط فاضلاب روستاهای این بخش انجام شده است.

محسن رجبی اظهار داشت: امسال برای خط فاضلاب کشی روستاهای این بخش بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۹طرح عمرانی در بخش سرشیو باهزینه ۳ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری و مشارکت مردم اجرا شده است.

رجبی افزود: افتتاح ساختمان آتش نشانی “قشلاق پل” و ۱۸ طرح عمران روستایی در سقز از جمله این طرح ها بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دهیاران و گروه های جهادی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه مشغول اجرای عملیات عمرانی در تعدادی از روستاها هستند.

بخشدار سرشیو اظهار کرد: دفع بهداشتی فاضلاب در روستاهای جوشن، سرتکلتو، گوره قلعه، مزره، حاج عبدل، دگاگا، رنگه ریژان، سماقلو، ، قشلاق پل ، دره زیارت سفلی، بسطام وعربلنگ اجرا شده است.

وی با بیان اینکه، در سال جاری ۴ هزار و ۵۲۰ متر طرح های دفع بهداشتی فاضلاب در بخش اجرا شده است، افزود: طرح های دیگر عمران  روستایی که در روستاهای خورده لوکی ، کچل منگان ، سردره، میک، کسنزان، بوخلو وحاج ممدان افتتاح شد، شامل؛ کمک به ساخت مسجد، غسالخانه ، خانه عالم و ساخت جایگاه فضولات حیوانی بود.

رجبی از بحث بازگشایی بازارچه سیف سقز که در بخش سرشیو قرار دارد، اظهار خوشحالی کرد.

در ادامه هر کدام از مسئولان به سئوالات مردم، شوراهای اسلامی و دهیاران در باره مشکلات شان و نیز اقداماتی که انجام داده شده است پاسخ دادند.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید