۰

اجتماعی / حوادث

مانور زلزله در یکی از روستاهای سقز برگزار شد

دی ۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۸ قبل از ظهر توسط

مدیر شبکه بهداشت سقز

مانور زلزله در یکی از روستاهای سقز برگزار شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت، در راستای آمادگی برای بحران ها و حوادث غیر مترقبه، مانور زلزله در روستای ماهیدر شیخ برگزار شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد سرکوت غوثی اظهارداشت: با برنامه ریزی پزشکان مرکز بهداشتی خور خوره مانور لحظه صفر زلزله در روستای ماهیدر شیخ برگزار شد.

 وی ادامه داد: در این مانور راهکارهای مقابله با زلزله به دانش آموزان و اهالی روستا آموزش داده شد.

غوثی گفت: در این مانور ارزیابی اطلاع رسانی و هماهنگی برون سازمانی و نیروهای محلی و اهالی منطقه و آموزش های جامعه هدف صورت گرفت.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز در جمع مردم این روستا، آمادگی ها و نیازهای قبل، حین و بعد بحران را برای حضار تشریح کرد.

وی گفت: در این مانور نیروهای بهداشت منطقه و شهرستان، بهورزان، فوریتهای پزشکی، نیروهای انتظامی و سپاه، آموزش و پرورش، هلال احمر و مردم منطقه و دانش اموزان مشارکت فعال و موثر داشتند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت: مراحل مقابله و پناه گیری، حمل مصدوم، تریاژ و امداد و درمان، اطفا حریق، انتقال مصدومین در این مانور که برای نخستین بار در روستا برگزار شد  تمرین و در پایان نقاط قوت و ضعف نیروهای شرکت کننده مرور شد.

غوثی با بیان اینکه بیشتر خانه های روستایی فاقد استحکام لازم در هنگام بروز حادثه غیر مترقبه هستند، گفت: باید مردم را با نحوه مقابله با زلزله و عواقب آن آگاه کرد.

وی با اظهارامیدواری اینکه، در کشور عزیزمان، ایران اسلامی شاهد بروز حوادث غیر مترقبه به ویژه حادثه زلزله نباشیم، بر آمادگی عموم مردم و نیروهای امدادگر برای مقابله با حوادث غیر مترقبه تاکید کرد.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید