۰

اجتماعی / اقتصادی

صادرکنندگان کالا در سقز خواستار بازگشایی بازارچه سیف از رییس جمهور شدند

فروردین ۴, ۱۳۹۶ در ۷:۰۳ بعد از ظهر توسط

صادرکنندگان کالا در سقز خواستار بازگشایی بازارچه سیف از رییس جمهور شدند

رئیس اتحادیه صادرکنندگان سقز

ما خواستار بازگشایی بازارچه سیف سقز هستیم

رئیس اتحادیه صادر کنندگان شعبه  شهرستان سقز از دولت تدبیر و امید خواست تا نسبت به بازگشایی بازارچه سیف اقدام جدی انجام شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد محمدی، عصر امروز در جمع خبرنگاران افزود: بازگشایی این بازارچه، نقش مهمی در اشتغال زایی و جلوگیری از سوء استفاده شبکه های گسترده قاچاق دارد.

وی با بیان اینکه، هدف از ایجاد بازارچه مرزی سیف، اشتغال زایی در منطقه و پیشگیری از مهاجرت بی رویه مرزنشنیان به شهرها و استان های همجوار و بود، اضافه کرد: صادرات کالاهای غیر نفتی به کشور همسایه از دیگر هدف های ایجاد این ظرفیت اقتصادی بود.

محمدی عنوان کرد: در زمانی که این بازارچه باز بود، ، گردش نقدینگی پول، تسریع در داد و ستد تجاری، تامین امنیت اقتصادی، ایجاد امنیت پایدار، افزایش تولید و تسریع در سرمایه گذاری خارجی و داخلی در شهرستان سقز رونق بیشتری داشت.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال “اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال” تصریح کرد: بازگشایی بازارچه سیف از انتظارات، مطالبه های و خواسته های به حق مردم شهرستان سقز است

وی با بیان اینکه، افراد زیادی از طریق عضویت در اتحادیه پیله وری و کارت بازرگانی از این بازارچه ارتزاق می کردند، یادآور شد: این بازارچه از تاریخ سوم اسفندماه سال ۱۳۹۱ مسدود و تعطیل شد.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید