۰

اجتماعی

شروع طرح تنبلی چشم در سقز

آبان ۱۰, ۱۳۹۶ در ۸:۲۹ قبل از ظهر توسط

رئیس بهزیستی سقز

شروع طرح تنبلی چشم در سقز

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رئیس بهزیستی سقز گفت، اجرای طرح تنبلی چشم در سقز هم آغاز شده است و در این طرح کودکان ۳ تا ۶ سال تحت پوشش قرار گرفته اند.

عبدالرحمن حکیمی اظهار داشت: در حال حاضر در یک پایگاه دایمی در سقز، کودکان ۳ تا ۶ سال معاینه بینایی می شوند. 

وی با اشاره به اینکه طرح تنبلی چشم از سال ۷۴ آغاز شد، گفت: اجرای این طرح توانست در جهت جلوگیری از نابینایی و کم‌بینایی کودکان بسیار موثر باشد.

حکیمی ادامه داد: سال گذشته ۱۲ هزار کودک زیر ۶ سال در شهرستان سقز مورد معاینه طرح تنبلی چشم قرار گرفتند.

 وی با تاکید براینکه این طرح در سقز هم مورد استقبال قرار گرفت، اظهار داشت: با اجرای این طرح در ۳ سطح، از بروز اختلالات بینایی کودکان جلوگیری شده است.

به گفته حکیمی، طی سال قبل نیز ۸ هزار ۲۵۰ کودک ۳ تا ۶ سال در این شهرستان تحت پوشش طرح غربالگری بینایی قرار گرفته اند که برای یک هزارو ۱۰۰ نفر کمک هزینه عینک و جراحی پول پرداخت شده است.

 وی با اشاره به اینکه بهترین سن برای تشخیص اختلالات بینایی، ۳ تا ۶ سال است گفت: طرح تنبلی چشم از ابتدای آبان آغاز و تا پایان آذرماه ادامه دارد و براساس برنامه ریزیهای انجام شده خانواده‌های نیازمند از پرداخت هزینه در سه سطح معاینه، تشخیص و درمان معاف هستند.

وی با تاکید براینکه در اجرای این طرح از بهترین کارشناسان مرتبت استفاده می شود، ار خانواده ها خواست بچه هایشان را در سنین اعلام شده برای معاینه چشم به مرکز تعیین شده در سقز واقع در مهد کودک ” باغچه ی گولان ” ببرند.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید