۰

اجتماعی / اقتصادی

سقز نیوز/ ۶۲ پروژه عمرانی روستایی در بخش مرکزی سقز فعال است

تیر ۱, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۹ بعد از ظهر توسط

======================================================================

در همایش دهیاران بخش مرکزی عنوان شد

۶۲ پروژه عمرانی روستایی در بخش مرکزی سقز فعال است

بخشدار مرکزی شهرستان سقز گفت: هم اکنون ۶۲ پروژه در روستاهای این بخش در حال اجراست.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، سامان عرفانی ظهر امروز در همایش دهیاران بخش مرکزی شهرستان سقز اظهار داشت: طی سه ماهه اول سال جاری ۶۲ پروژه عمرانی توسط دهیاران با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال در روستاهای بخش مرکزی اجرا و یا در حال اجراست.

وی افزود: این اعتبارات از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده و در قالب پروژه‌های ایجاد تاسیسات زیربنایی، ارائه خدمات عمومی، بهبود محیط زیست و بهداشت، توسعه فرهنگی، اجتماعی، ارائه خدمات، بهسازی فاضلاب، فضاهای ورزشی، ساماندهی آب‌های سطحی، توسعه و تسطیح معابر در روستاهای بخش مرکزی فعال است که در اکثر این پروژه‌‌ها مشارکت مردمی چشم‌گیر و برجسته بوده و اهالی روستاها همگام با دهیار و شوراها در امورات عمرانی فعالیت داشته‌اند.

این مسئول در ادامه با اشاره به فعال کردن تعاونی دهیاران بخش در سال جاری  اعلام کرد، تعاونی توانسته ظرفیت و ظرفیت بسیار مناسبی برای پویایی فعالیت عمرانی دهیاران باشد و عملکرد تعاونی رضایت‌بخش و تاثیرگذار بوده است.

بخشدار مرکزی سقز سپس موضوع زکات و لزوم هدایت زکات روستائیان در اعتبارات عمرانی روستاها با همکاری و مشارکت کمیته امداد امام خمینی و آگاهی‌بخشی توسط دهیاران در خصوص حریق و آتش‌سوزی مزارع و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از دهیاران بخش خواستار شد.

در ادامه همایش، کارگاه آموزشی با موضوع مواد مخدر و پیشگیری و مقابله با آن توسط غلامرضا پارسایی‌کیا مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان سقز برای همکاران بخشداری مرکزی و دهیاران تابعه برگزار شد.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید