۰

اجتماعی

سقز نیوز/ ۵۰۰ نفر دانشجوی پسر در دانشکده فنی مهندسی سقز تحصیل می کنند

خرداد ۳۰, ۱۳۹۴ در ۰:۰۴ قبل از ظهر توسط

======================================================================

رئیس دانشکده فنی مهندسی سقز

۵۰۰ نفر دانشجوی پسر در این دانشکده تحصیل می کنند

رئیس دانشکده فنی مهندسی شهرستان سقز گفت، در حال حاضر ۵۰۰ نفر دانشجوی پسر در این دانشکده در سقز تحصیل می کنند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رحمان سیدیان گفت: درحال حاضر تعداد ۵۰۰ نفر دانشجو در رشته های نقشه کشی معماری، کامپیوتر نرم افزار و حسابداری بازرگانی مشغول به تحصیل هستند .

وی که شامگاه روز پنج شنبه در نشستی به مناسبت یازدهمین سالگرد تاسیس آموزشکده فنی و مهندسی صحبت می کرد افزود: این دانشکده زیر نظر دانشگاه فنی  و حرفه ای به عنوان یک دانشگاه پویا، اشتغالزا و کارآفرین فعالیت می کند.

سیدیان دانشگاه فنی  و مهندسی را به عنوان تنها دانشگاه متولی آموزش های عالی فنی و حرفه ای در کشور بیان کرد و گفت: پیوند واقعی بین علم و عمل و تبدیل به ثروت، در دستور کار این دانشگاه است.

وی اضافه کرد: دانشکده فنی و مهندسی سقز تنها دانشگاه دولتی تمام وقت شهرستان سقز برای دانش آموزختگان منطقه می باشد که به جهت توانمندی های خاص خود از اقصی نقاط ایران به ویژه استان های همجوار دانشجو جذب می کند و خوشبختانه از پتانسیل بالایی از لحاظ نیروی انسانی متخصص، تحصیلکرده و توانمند برخوردار است .

سیدیان اظهار امیدواری کرد، با تلاش نماینده شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی سال آینده شاهد راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای دختران در سقز و پسران دربانه باشیم.

وی برنامه ریزی برای تربیت نیروی کار ماهر به عنوان مهمترین سرمایه انسانی و برنامه ریزی برای برگزاری ارتباط واقعی بین صنعت و دانشگاه را از اهداف این دانشکده عنوان کرد.

سیدیان برنامه ریزی برای شکل گیری انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای و تلاش و برنامه ریزی برای توسعه بازارچه های مجازی به منظور عرضه تولیدات دست ساخته های دانشجویان را از دیگر برنامه های این دانشکده برشمرد.

وی،یادآور شد: از دیگر اهداف در دستور کار، تلاش جهت  تنوع بخشی به فرصت های آموزشی و مهارتی با تأکید بر ظرفیت های بالقوه و بالفعل موجود در مراکز است.

وی در ادامه بر لزوم توجه به مقوله نوآوری، خلاقیت، ایده پردازی، توجه به تحولات ساختار بازار کسب و کار و بسط اشتغال مولد درمنطقه، لزوم تلاش در راستای نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی و آموزش های مادام العمر در کشور و لزوم تأکید بر نوآوری در روش های ارائه آموزش تصریح کرد

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Saqqez news

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید