۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ ۱۴ هزار بهره بردار کشاورزی در شهرستان سقز وجود دارد

آبان ۲۵, ۱۳۹۳ در ۸:۱۲ قبل از ظهر توسط

================================================

فرماندار سقز

۴.۱۴درصد کشاورزان سقز عضو نظام صنفی کشاورزی شهرستان هستند

سقز نیوز: فرماندار شهرستان سقز گفت: تنها ۵۸۰ نفر از ۱۴ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی شهرستان سقز عضو نظام صنفی کشاورزی شهرستان هستند.

علی‌اکبر ورمقانی صبح امروز در نشست هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان سقز اظهار کرد: نظام صنفی کشاورزی سبب هویت بخشیدن به کشاورزان و حفظ حقوق اجتماعی و صنفی آنان می‌شود.

وی با بیان اینکه، نظام صنفی کارهای کشاورزی یکی از تشکل‌های مهم و اثرگذار در این بخش است گفت: عضویت کشاورزان در این تشکل منافع فراوانی برای آنها دارد.

فرماندار شهرستان سقز تصریح کرد: شکل گیری این نظام، خلاء قانونی موجود در حمایت حقوقی از بهره برداران این بخش را حل کرده است.

وی گفت: نظام صنفی کارهای کشاورزی، امکان انتقال مناسب خواسته‌های حرفه‌ای و تخصصی کشاورزان و اعضاء را به سیاست‌گذاران و برنامه ریزان دولتی و مدیران اجرایی فراهم کرده و مسئولان دستگاه‌های دولتی باید از این ظرفیت قانونی استفاده بهینه کرده و از نظام صنفی کشاورزی به عنوان بازویی اجرایی و مشاوره‌ای استفاده کنند.

ورمقانی با اعلام اینکه فقط ۵۸۰ نفر از ۱۴ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی شهرستان سقز عضو نظام صنفی کشاورزی هستند افزود: بهره برداران بخش کشاورزی اعم از افراد حقیقی و حقوقی بهتر است به منظور بهره‌مندی از ظرفیت قانونی این نظام به عضویت آن درآیند.

وی با بیان اینکه نظام صنفی کارهای کشاورزی می‌تواند امکان خوبی برای واگذاری بخشی از فعالیت‌های قابل واگذاری دولتی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی باشد گفت: استفاده از این ظرفیت، توسط دستگاه‌های دولتی تحولی بزرگ و اثر بخش در هر منطقه فراهم خواهد آورد.

فرماندار شهرستان سقز از اعضای هیئت مدیره و دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان سقز خواست تا نسبت به معرفی بهتر نظام صنفی به جامعه هدف اقدام کرده و تمام تلاش خود را برای استفاده قانونی از ظرفیت‌های نظام صنفی در راه خدمت به کشاورزان به کار گیرند.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز هم در این نشست گزارشی از وضعیت کنونی نظام صنفی کارهای کشاورزی و توانمندی های بالقوه و بالفعل آن ارائه کرد.

تاریخ انتشار خبر ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۵

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید