۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ ۱۰۲میلیارد ریال وام به خانواده زندانیان جرائم غیرعمد سقز پرداخت شد

دی ۱۹, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۱ بعد از ظهر توسط

فرماندار سقز

۱.۲میلیارد ریال وام به خانواده زندانیان جرائم غیرعمد سقز پرداخت شد

فرماندار ‌سقز گفت: از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سقز ‌امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک در قالب وام اشتغال بلاعوض در اختیار ۱۰۰خانواده زندانیان جرائم غیر عمد قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی صبح امروز در بازدید از زندان مرکزی سقز، با اشاره به اهمیت انجام اقدامات مهارت افزایی در رشته‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگی، دینی و قرآنی در زندان اظهار داشت: باید به گونه‌ای عمل کرد که زندانیان پس از آزادی از زندان بتوانند فردی مفید برای خانواده خود و جامعه باشند.

وی کار درست فرهنگی در زندان‌ها را شامل مجموعه‌ای از اقدامات آموزشی، عقیدتی، فرهنگی، هنری و فنی و مهارتی با رویکرد اصلاح رفتار زندانیان برشمرد.

فرماندار شهرستان سقز  تصریح کرد: برنامه‌های هنری نیز به موازات سایر کارهای فرهنگی باید در زندان ادامه یابد تا هر زندانی در یکی از رشته‌های هنری  فعالیت کند چراکه هنر درمانی امروز یکی از بهترین شیوه‌های سهل الوصول در امور تربیتی است که کارایی فراوان دارد.

وی در جمع زندانیان، زندانی شدن را چون آزمایشی الهی توصیف کرد و گفت: زندانیان باید با بررسی راه و روش زندگی و مروری انتقادی بر آن و  با انجام اقدامات مناسب زمینه بازگشت شرافتمندانه خود به زندگی فردی و اجتماعی را فراهم کنند.

ورمقانی با مناسب ارزیابی کردن وضعیت زندان سقز افزود: تأثیر کار فرهنگی و بهداشت روان می‌تواند رفتار زندانیان را  کنترل و ظرفیت اصلاح و تربیت را در آنان ارتقاء بخشد.

وی با اشاره به کمک  ۸ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریالی ستاد دیه کردستان به مددجویان سقز خاطرنشان کرد: این میزان کمک در قالب ۴۸ پرونده، اجرایی شده است.

فرماندار شهرستان سقز گفت: از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سقز هم امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک در قالب وام اشتغال بلاعوض در اختیار ۱۰۰خانواده زندانیان جرائم غیر عمد قرار گرفته است.

رئیس زندان سقز هم در این بازدید نیز با تشریح اقدامات فرهنگی و دینی صورت گرفته در زندان برای اصلاح رفتار زندانیان برای بازگشت به اجتماع خواستار در نظر گرفتن اعتباراتی مناسب برای بازسازی بخش‌هایی از زندان و تجهیز امکانات پزشکی شد.

محمدرضا عبدیان افزود: کارگاه‌های آموزشی، کتابخانه، محیط های آموزشی، قرائت خانه در زندان مرکزی بیش ترین زندانیان را به خود جلب کرده است.

تاریخ انتشار خبر ۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید