۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ ۱۰۸ موقوفه در شهرستان سقز به ثبت رسید

دی ۵, ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۱ بعد از ظهر توسط

===============================================

رئیس اداره اوقاف سقز

۱۰۸موقوفه در شهرستان سقز به ثبت رسید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز گفت: ۱۰۸ موقوفه و ۱۱۴۴ رقبه در شهرستان سقز به ثبت رسیده است.

حجت‌الاسلام ادریس هنرور در گفت‌وگو با سایت خبری سقز نیوز، با اشاره به اهمیت سنت حسنه وقف اظهار داشت: دین مبین اسلام برای پیشرفت و توسعه جوامع بشری به ویژه جامعه اسلامی برنامه‌های جامعی دارد که در صورت اجرای آن تمام مشکلات نیازمندان رفع می‌شود.

وی گفت: یکی از این سنت‌های الهی عمل وقف است که با هدف تامین نیازهای جامعه اسلامی و مسلمانان در حوزه‌های مختلف اجرا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز تصریح کرد: بر اساس این سنت حسنه، یک فرد مسلمان بخشی از مال خود را با نیتی مشخص و ثابت و در راستای رفع نیاز جامعه اسلامی وقف می‌کند و در حقیقت وقف سبب می‌شود که اموال مسلمان به صورت نامحدود در اختیار رفع مشکلات و نیازهای جامعه اسلامی قرار گیرد.

وی گفت: وقف تنها کمک به نیازمندان نیست بلکه این عمل خیر می‌تواند در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و حتی ورزشی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام هنرور افزود: موقوفات شهرستان سقز از ابتدای امسال تا کنون افزون بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درآمد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: این میزان درآمد از ۱۰۸ موقوفه و ۱۱۴۴ رقبه شامل مغازه‌های اجاره‌ای موقوفات حاصل شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز گفت: از سال گذشته تاکنون تعداد ۲ موقوفه به ۱۰۶ موقوفه این شهرستان اضافه شده و تعداد رقبه‌های شهرستان نیز به ۱۱۴۴ مورد رسیده است.

وی افزود: در هفته وقف چندین محفل انس با قرآن در سطح مساجد و مدارس شهرستان سقز نیز برگزار شد و در آن سخنرانان نیز درباره محاسن عمل خیر وقف برای مخاطبان ایراد سخن کردند.

تاریخ انتشار خبر ۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید