۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ کشتارگاه دام سقز یک کشتارگاه مجهز و بهداشتی است

بهمن ۶, ۱۳۹۳ در ۲:۵۳ بعد از ظهر توسط

 

=================================================

فرماندار سقز

کشتارگاه دام سقز یک کشتارگاه مجهز و بهداشتی است

فرماندار شهرستان سقز گفت، کشتارگاه دام شهرداری سقز در یک مکان مناسب و به شیوه اصولی ساخته شده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی که به صورت سر زده از کشتارگاه دام شهرداری سقز بازدید کرد، از نحوه خدمات رسانی این کشتارگاه به مردم ابراز رضایت کرد.

وی که به همراه تعدادی از مسئولین از بخش های مختلف کشتارگاه دام سقز  بازدید کرد، نحوه کار در این مکان را بررسی و بر ارتقای بخش های مختلف کشتارگاه تاکید کرد. کرد.

فرماندار سقزدر جریان این بازدید گفت: ارائه گوشت سالم و بهداشتی و مورد تأیید دامپزشکی با رعایت استانداردهای لازم مد نظر مسئولان شهرستانی است.

وی وضع بهداشتی کشتارگاه را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: رعایت استانداردهای مورد نیاز و رفع مشکلات این کشتارگاه با همکاری مسئولان بایستی پیگیری و استانداردهای مورد نیاز باید در کشتارگاه دام رعایت شود تا گوشت سالم و بهداشتی به دست مردم برسد.

در جریان این بازدید شهردار سقز هم با بیان اینکه، این کشتارگاه ۶ سال است که به صورت نیمه صنعتی ارتقاء یافته است گفت: در سال ۹۴ مبلغ ۳ میلیارد ریال برای تاسیس ساختمان های جانبی از جمله؛ انبار پوست، انبار چربی، طویله نگهداری دام در بودجه شهرداری پیش بینی شده است.

ضیاالدین نعمانی با بیان اینکه، کشتارگاه به دلیل هزینه های زیاد برای شهرداری درآمد زا نیست افزود: این کشتارگاه آمادگی لازم جهت ذبح دام های دیواندره و بانه را نیز دارد.

نعمانی ادامه داد: در این کشتارگاه به طور متوسط روزانه ۲۰ دام سنگین و ۱۵ دام سبک به صورت شرعی ذبح می شود و ۱۱ نفر نیرو در این کشتارگاه مشغول به کار هستند.

وی افزود: روزانه به طور میانگین ۳۰ تا ۴۰ تن گوشت قرمز دام سنگین و سبک در این کشتارگاه تولید و روانه بازار مصرف در شهر سقز می شود.

رئیس دامپزشکی شهرستان سقز هم در این بازدید خواستار ارتقای سطح کشتارگاه شد  وبه مردم توصیه نمود که حداقل بعد از ۲۴ ساعت نگهداری گوشت در یخچال آنرا مصرف نمایند.

دکتر فرخ رحیم زاده با بیان اینکه در این کشتارگاه بر دام های ذبح شده از سوی دکتر دامپزشکی که در کشتارگاه مستقر است نظارت کامل و هردامی چه سبک و یا سنگین اگر به بیماری مبتلا باشد سریعا معدوم می شود.

رئیس دامپزشکی شهرستان سقز از شهروندان خواست از مصرف گوشت مرغ و گوشت قرمز که فاقد مهر بازرسی بهداشتی، بسته بندی معتبر و فاقد تاریخ هستند خودداری کنند.

رحیم زاده افزود: به دلیل وجود بیماری های مشترک بین دام و انسان و نقش مستقیم آن در سلامت جامعه، کشتار دام در محل های مجاز و زیر نظر کارشناسان دامپزشکی را امری ضروری دانست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز هم در جریان این بازدید وضع بهداشتی کشتارگاه را مناسب و بر ارتقای این کشتارگاه که برای منطقه بسیار حائز اهمیت است تاکید کرد.

دکتر محمد سرکوت غوثی بر رﻋﺎﯾﺖ اﺳﺘﺎﻧﺪاردهای بهداشتی و زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ، بسترسازی برای اجرای تمامی استانداردهای مدیریت کیفیت، آﮔﺎه کردن ﻛﺎرﻛﻨﺎن از ﻣﺨﺎﻃﺮات اﯾﻤﻨﯽ، بهداشتی و زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﻣﺤﻞ ﻛﺎر ﺧﻮد، تاکید کرد.

تاریخ انتشار خبر ۶بهمن ۱۳۹۳ساعت۱۲:۲۷

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید