۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ چالش‌های موجود در مسیر بیمه روستائیان سقز شناسایی شود

آذر ۱۶, ۱۳۹۳ در ۴:۳۵ بعد از ظهر توسط

===============================================

فرماندار سقز

چالش‌های موجود در مسیر بیمه روستائیان سقز شناسایی شود

فرماندار سقز گفت: باید چالش‌های موجود بر مسیر بیمه روستائیان در شهرستان سقز شناسایی و در زمینه بیمه کردن روستائیان اقدام کرد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز،علی اکبر ورمقانی در جمع کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان سقز با بیان اینکه بیمه آینده فرد را تضمین می کند، اظهار داشت: گسترش فرهنگ بیمه در بین روستائیان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: باید چالش‌های موجود بر مسیر بیمه روستائیان در شهرستان سقز شناسایی و در زمینه بیمه روستائیان اقدام کرد.

فرماندار سقز با اشاره به اینکه حوزه بیمه دارای یک گستردگی بسیار بزرگ است، خاطرنشان کرد: دولت و نظام از تشکل‌ها و تعاونی‌هایی که در زمینه‌های کشاورزی، تولید و هر آنچه مربوط به روستائیان است حرکت می‌کنند، حمایت خواهد کرد.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان نیز با بیان اینکه در حال حاضر یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از روستائیان و عشایر کشور تحت پوشش این بیمه هستند گفت: دریافت از کارافتادگی و بازنشستگی از مزایای بهره‌مندی از این بیمه است و در حال حاضر تعداد ۴۵۰ نفر از خانواده‌های متوفیان از مزایای این نوع بیمه در سطح استان کردستان استفاده می‌کنند.

وی افزود: ۵۸۴ هزار و ۳۳۷ نفر جمعیت روستایی استان کردستان است، که از این تعداد ۳۶ هزار و ۳۳۸ نفر عضو این صندوق هستند.

صابر شاهرخی با اشاره به اینکه تعداد ۱۲۲ کارگزار در سطح روستاهای استان کردستان فعالیت دارند که از این تعداد ۲۴ کارگزار در شهرستان سقز حضور دارند، گفت: در حال حاضر سنندج با ۶ هزارو ۲۳۱ نفر بیمه شده روستایی عضو این صندوق در رتبه اول است و شهرستان های بیجار و قروه هم در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان با بیان اینکه شهرستان سقز از لحاظ وسعت و جمعیت در زمینه بیمه روستائیان جایگاه چهارم استان را دارد، همکاری فرماندار سقز، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی با کارگزاران این صندوق برای افزایش بیمه شده های روستایی را خواستار شد.

وی رسالت بیمه روستائیان را گسترش بیمه در بین روستائیان دانست و افزود: در ۸ ماهه امسال تنها ۱۴۰ نفر به بیمه شدگان روستایی سقز اضافه شده است که این میزان بسیار کم و شایسته  شهرستانی چون سقز نیست.

شاهرخی آمار بیمه‌شدگان روستائیان شهرستان سقز را ۳۶ درصد اعلام و تصریح کرد: این در حالی است که شهرستان بیجار به آمار ۱۰۰ درصدی بیمه شدگان روستایی نزدیک شده است.

تاریخ انتشار خبر ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید