۰

اجتماعی / اقتصادی

سقز نیوز/ پرداخت زکات ریشه مشکلات اقتصادی را می‌خشکاند

مرداد ۱۰, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۲ قبل از ظهر توسط

================================================

امام جمعه سقز

پرداخت زکات ریشه مشکلات اقتصادی را می‌خشکاند

امام جمعه سقز گفت: احیا و ترویج فرهنگ پرداخت زکات ریشه‌ مشکلات اقتصادی را در جوامع اسلامی می‌خشکاند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، ماموستا عبدالرحمان حسین‌زاده ظهر امروز در جلسه ستاد زکات سقز اظهار کرد: احیا و ترویج فرهنگ پرداخت زکات، ریشه‌ مشکلات اقتصادی را در جوامع اسلامی می‌خشکاند.

به گفته وی، در صورتی که همگان این واجب الهی را ادا کنند، هیچ فرد نیازمند و فقیری در جامعه باقی نخواهد ماند.

امام جمعه سقز با عنوان اینکه از طریق پرداخت زکات می‌توان به وضعیت بی سر و سامان فقرا سامان داد، گفت: نقش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) در احیای این فریضه الهی با اهمیت و اقدامات انجام گرفته از سوی این نهاد قابل تقدیر است.

رئیس ستاد زکات سقز گفت: زکات به عنوان یک قانون خداوندی، عادل‌ترین قانون در دنیای انسانی است.

ماموستا حسین‌زاده با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم درباره اهمیت پرداخت زکات یادآور شد: افرادی که زکات را پرداخت نمی‌کنند به خودشان آسیب می‌رسانند.

معاون استاندار، فرماندار و قائم مقام ستاد زکات سقز هم روند جمع‌آوری زکات در سقز را مطلوب ارزیابی و با بیان اینکه بستر جمع‌آوری زکات همواره در این شهرستان فراهم بوده دلیل اصلی آن را متدین و با فرهنگ بودن مردم این شهرستان خواند.

علی اکبر ورمقانی با تقدیر از عاملان و فعالان عرصه زکات، زکات را یکی از قوانین ارزشمند اسلامی دانست و افزود: احیا و ترویج این واجب الهی  مشکلات اقتصادی در جامعه را خاتمه می‌دهد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از زکات شهرستان از روستاها جمع‌آوری می‌شود، گفت: بخشداران، ادارات تعاون روستایی و جهاد کشاورزی در بحث تشکیل شورای زکات در سطح ۴ بخش این شهرستان ورود پیدا کنند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید