۰

اجتماعی

سقز نیوز/ پدافند غیر عامل ارزانترین روش برای دفاع از کشور است

مرداد ۲۵, ۱۳۹۴ در ۶:۵۱ بعد از ظهر توسط

فرماندار سقز

پدافند غیر عامل ارزانترین روش برای دفاع از کشور است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت، پدافند غیر عامل ارزانترین روش برای دفاع از کشور است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی روز شنبه در جسله کارگروه پدافند غیر عامل افزود: پدافند غیرعامل یک اصل پذیرفته شده علمی، معقول و کارشناسی شده است که باعث کاهش آسیب های ناشی از حوادث خواهد شد.

وی اضافه کرد: این مهم یک کاری علمی و مدیریتی است که مدیریت هر مجموعه با استفاده از آن می تواند خردمندانه و مدبرانه در جهت پیشگیری از آسیب ها اقدام کند.

ورمقانی با عنوان اینکه مدیران هر لحظه باید برای مقابله و پیشگیری از حوادث ناشی از بحران آمادگی داشته باشند تاکید کرد: هر اداره باید یک ستاد بحران تشکیل دهد.

وی در ادامه خواستار تشکیل کارگروه های فرعی شورای پدافند غیرعامل، آموزش مداوم مردم در خصوص آمادگی در مقابل با حوادث شود.

امیر ابوالحسنی فرمانده تیپ ۲۲۸ شهید سرلشکر ابراهیم ثابت سقز هم با عنوان اینکه، خسارت ناشی از بحران می تواند جبران ناپذیر و سنگین باشد، خواستار اجرای برنامه های آموزشی در جهت افزایش توان مقابله با بحران ها شد.

رئیس جمعیت هلال احمر سقز نیز با اشاره به برگزاری مانور در سال های گذشته در جهت آمادگی هر چه بیشتر مردم در برخورد با حوادث غیر مترقبه به گزارشی از ارائه طرحهای آموزشی امداد و نجات در مدارس پرداخت و خواستار در نظر گرفتن اعتبار لازم برای برگزاری مانور در طول سال در محلات و مدارس شد.

عبدالرحمان بهرامی از نیازمندی های اصلی شهرستان برای بحث بحران را تعیین محل ستاد اسکان اضطراری مردم در هنگام بحران عنوان کرد و ازادارات متولی خواست تا در مورد مکان یابی این مهم قدام  کنند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید