۰

اجتماعی

سقز نیوز/ همایش ناظر امین در سقز برگزار شد

شهریور ۲۳, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۷ بعد از ظهر توسط

رئیس دفتر شورای نگهبان کردستان

تلاش ناظران دفتر شورای نگهبان، برگزاری یک انتخابات صحیح است

رئیس دفتر شورای نگهبان کردستان گفت: تمام تلاش ناظران دفتر شورای نگهبان استان، برگزاری یک انتخابات صحیح است که تاکنون این مهم در این استان صورت گرفته است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، بهروز مهتابی پیش از ظهر امروز در همایش ناظران امین شهرستان سقز که در سالن اجتماعات آموزشکده فنی مهندسی برگزار شد، برگزاری سالم انتخابات را یکی از دغدغه‌های مسئولان نظام مقدس اسلامی ایران دانست.

وی اظهار کرد: تمام تلاش ناظران دفتر شورای نگهبان استان کردستان برگزاری یک انتخابات صحیح است که تاکنون این مهم در این استان صورت گرفته است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کردستان گفت: شورای نگهبان از نهادهای نظارتی در جمهوری اسلامی ایران است که در طول بیش از ۳۶ انتخابات پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برگزار شده است بر حسن اجرای آنها نظارت جدی داشته است.

وی با اشاره به تمام هجمه‌های دشمنان علیه نظام مقدس اسلامی ایران و فتنه‌های مختلف که علیه انقلاب پایه‌ریزی کرده‌اند، خوشبختانه تمام این دشمنی‌ها با درایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و هوشیاری ملت نقش بر آب شده و انتخابات‌های مختلف هم با حضور گسترده مردم برگزار شده است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کردستان از آمادگی این شورا برای برگزاری دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان شهیدپرور خبر داد و گفت: برای این منظور از هم اکنون ساز و کارهای لازم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: باید کسی برای انتخابات نام‌نویسی کند که طبق قانون طرفدار محرومین، ضد فسادهای مالی و اقتصادی و حامی پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها باشد و اگر به غیر از این باشد ملت آنها را نخواهند پذیرفت.

مهتابی افزود: نظارت استصوابی یک قانون است و باید همه در برگزاری انتخابات طبق قانون عمل کنند تا شاهد انتخاباتی سالم باشیم کما اینکه تاکنون انتخابات در نظام اسلامی سالم برگزار شده است.

وی گفت: به حق شورای نگهبان در طول انتخابات‌های برگزار شده در این استان به خوبی عمل کرده است و کارنامه درخشانی دارد و ان‌شاءالله با همکاری همه دستگاه‌ها و ناظران امین و دلسوز در ۷ اسفندماه امسال هم بار دیگر یک انتخابات سالم را برگزار خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان سقز هم در این همایش با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، استقرار نظام اسلامی را به برکت خون شهدا دانست و بر حفظ و حراست از کیان اسلامی تاکید کرد.

علی‌‌اکبر ورمقانی افزود: امروز بر مبنای دین اسلام تمام کارها به‌ویژه انتخابات در کشور صورت می‌گیرد که همین ویژگی موجب رعب و وحشت دشمنان نظام اسلامی ایران شده است و آنان درصدد آن هستند که هر روز فتنه‌ای را علیه کشور ما پایه‌ریزی کنند اما خوشبختانه همواره با شکست روبرو شده‌اند.

وی انتخابات را در ایران اسلامی بسیار مهم توصیف و اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کشوری آزاد، آباد و دارای امنیت و آسایش داشته باشیم باید همه یکپارچه در این انتخابات شرکت گسترده داشته باشیم.

فرماندار شهرستان سقز از ناظران به عنوان امین مردم یاد کرد و گفت: بر این اساس باید ناظران به عنوان امانتدار مردم بر حسن اجرای انتخابات عمل کنند.

ورمقانی افزود: با درایت و تیزبینی تمام مسئولان امر انتخابات چه در حوزه اجرایی و چه در حوزه نظارتی و چه در سایر قوا تمام انتخابات‌ها در نظام اسلامی سالم برگزار شده است.

وی قانون را ملاک برگزاری انتخابات دانست و اظهار امیدواری کرد، در ۷ اسفند ماه امسال بار دیگر شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور باشیم و مردم شهرستان سقز بار دیگر حضوری جدی همچون سنوات گذشته در انتخابات داشته باشند.

در ابتدای این مراسم مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان سقز هم در گزارشی با بیان این‌که بیش از ۷۰ هزار نفر از مردم شهرستان سقز در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند، گفت: این حضور نشان از پشتیبانی مردم از نظام مقدس اسلامی ایران است.

فریدون رزمگاه افزود: ساماندهی و به روز رسانی سیستم جامع ناظر و تکمیل و اسکن نمودن تمام پروند‌ه‌های ناظران شهرستان از اقدامات مهمی بوده که در این دفتر در شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: خرید ساختمان جدید دفتر شورای نگهبان از دیگر اقداماتی بوده است که سال گذشته با همکاری دفتر شورای نگهبان استان کردستان در سقز صورت گرفته است.

رزمگاه از آمادگی شهرستان سقز برای اجرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان در این حوزه انتخابیه خبر داد.

در پایان از تعدادی از ناظران امین که در مسابقه‌ای کتبی شرکت کرده بودند با اهدای لوح و هدیه نقدی تقدیر شد.

IMG_20150909_173508 [SAQQEZ-NEWS] IMG_20150909_173521 [SAQQEZ-NEWS] IMG_20150909_173622 [SAQQEZ-NEWS] IMG_20150909_173644 [SAQQEZ-NEWS] IMG_20150909_174935 [SAQQEZ-NEWS] IMG_20150909_184204 [SAQQEZ-NEWS] IMG_20150909_185743 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید