۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ هزار هنرمند سقزی بیمه شده اند

دی ۲۳, ۱۳۹۳ در ۴:۲۶ بعد از ظهر توسط

================================================

رئیس میراث فرهنگی سقز

یک هزار هنرمند صنایع دستی سقز زیر چتر بیمه قرار گرفتند

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز گفت: یک هزار هنرمند سقزی که در زمینه صنایع دستی فعالیت دارند، زیر چتر حمایتی بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

حمید گلالی‌پور در گفت‌وگو با سایت خبری سقز نیوز، بااشاره به تلاش‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت از هنرمندان اظهار داشت: یک هزار هنرمند سقزی که در زمینه صنایع دستی فعالیت دارند، زیر چ‌تر حمایتی بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

وی گفت: تعداد دیگری از هنرمندان شهرستان سقز که در زمینه صنایع دستی فعالیت دارند در صورت باز شدن سامانه به لیست بیمه شدگان اضافه می‌شوند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز تصریح کرد: ۱۲ هنرمند دیگر شهرستان سقز هم پرونده تشکیل داده‌اند و در صورت فراهم شدن شرایط توسط بانک عامل (صندوق مهر امام رضا (ع)) این افراد از تسهیلات ارزان قیمت بهره‌مند خواهند شد.

وی گفت: در حال حاضر از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز در زمینه‌های کردی دوزی، کلاش بافی، سفالگری، معرق چوب، چرم بافی و نازک کاری به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

گلالی‌پور افزود: امسال در شهر سقز به ۲۰۰ نفر و در ۱۵ روستای شهرستان هم به ۱۵۰ نفر در زمینه‌های یاد شده آموزش داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: در پایان هر دوره به هنرجویان در رشته‌های آموزش داده شده گواهی مهارت آموزشی عمومی کوتاه مدت داده خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز با اشاره به اینکه، نمایندگی صنایع دستی در شهرستان به اداره ارتقا یافته است افزود: در سال آینده تلاش خواهیم کرد در راستای کاوش در محل آثار باستانی با همکاری اداره کل اقدام کنیم.

وی گفت: در شهرستان سقز ۱۵۰ آثار فرهنگی به ثبت ملی رسیده است و ۱۵ پرونده جدید هم برای ثبت در فهرست آثار ملی آماده شده است.

گلالی‌پور آثار فرهنگی، مذهبی و گردشگری شهرستان سقز را متعلق به همه مردم دانست و بر حفظ و حراست از آثار به جای مانده از گذشتگان تأکید کرد.

تاریخ انتشار خبر ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۹

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید