۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ نیمی از شبکه فاضلاب سقز فرسوده است

آبان ۱۸, ۱۳۹۳ در ۴:۲۳ بعد از ظهر توسط

===============================================

مدیر آبفای شهری سقز

۵۰درصد شبکه فاضلاب شهرستان سقز فرسوده است

سقز نیوز: مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان سقز فرزاد ورمزیار با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از شبکه فاضلاب موجود فرسوده و دارای قطر کم است خواستار در نظر گرفتن اعتباراتی برای اصلاح شبکه فاضلاب در شهرستان سقز شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی فرماندار سقز ظهر امروز در بازدید سرزده از اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان سقز مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهری سقز را بررسی کرد.

وی در این بازدید با اشاره به اهمیت تامین آب شرب سالم و بهداشتی خواستار تلاش مضاعف این اداره برای تامین آب آشامیدنی سالم جهت مصرف شهروندان شد. 

فرماندار شهرستان سقز با بیان اینکه، نگاه فرابخشی ادارات باعث توسعه و پیشرفت شهرستان و خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم خواهد شد تصریح کرد: ضروری است اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان با شهرداری و اداره منابع آب سقز تعامل لزم را برای حل مشکلات مردم داشته باشد.

مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان سقز هم در این جلسه با عنوان اینکه ۴۰ درصد از جمعیت شهری شهرستان سقز از شبکه فاضلاب بهره‌مند هستند گفت: ۵۵ درصد شبکه فاضلاب سقز به صورت سنتی باقی مانده است.

فرزاد ورمزیار با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از شبکه فاضلاب موجود فرسوده و دارای قطر کم است خواستار در نظر گرفتن اعتباراتی برای هدایت آب های سطحی و اصلاح شبکه فاضلاب در شهرستان سقز شد.

وی با اشاره به رشد جمعیت شهری و افزایش تقاضا برای ارائه خدمات گفت: ظرفیت تصفیه خانه آب سقز در بهترین شرایط حداکثر ۴۵۰ لیتر بر ثانیه است که به دلیل ظرفیت پائین این تصفیه‌خانه در فصل تابستان محله‌های بالادست و حاشیه‌ای در روز چند ساعت از نعمت آب محروم هستند.

مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان سقز با بیان اینکه، تاسیسات آبرسانی برای واحدهای مسکن مهر که افتتاح نشده‌اند، راه‌اندازی شده است افزود: در صورتی که سد چراغ ویس به بهره برداری نرسد در راستای تامین آب شرب واحدهای مسکن های مهر و مناطق حاشیه ای سقز با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی درباره آبرسانی به شهر صاحب سقز هم گفت: برای تامین آب  شرب کافی برای این شهر، عملیات حفاری یک حلقه چاه آغاز شده که سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

تاریخ انتشار خبر۱۸ آبان۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید