۰

فرهنگی هنری

سقز نیوز/ نیمه شهریور دوازدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز برگزار می‌شود

مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۹:۱۰ قبل از ظهر توسط

۱۵تا ۱۹ شهریورماه امسال

دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی سقز برگزار می‌شود

دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی سقز گفت: این دوره از جشنواره از ۱۵ تا ۱۹ شهریورماه امسال در شهر سقز برگزار می‌شود.

اسماعیل پاشایی امروز در گفت‌وگو با سایت خبری سقز نیوز، با بیان اینکه کار بازبینی ۵۸ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره به پایان رسیده است، اظهار کرد: اول شهریور ماه نتایج رأی داوران بازبین متشکل از بختیار پنجه‌ای، رحمان هوشیاری و فرشید گویلی اعلام خواهد شد.

دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز افزود: این رویداد مهم فرهنگی با حضور ۱۰ تا ۱۲ اثر نمایشی و از ۱۵ تا ۱۹ شهریورماه امسال در سالن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد.

وی اعلام کرد: دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری اداره‌ کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان سقز، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و دفتر انجمن نمایش سقز برگزار خواهد شد.

پاشایی با تقدیر از مسئولان استانی و شهرستانی در راستای همکاری در برگزاری این جشنواره، اظهار امیدواری کرد، این رویداد فرهنگی امسال بهتر از سال‌ها و دوره‌های گذشته برگزار شود.

گفتنی است در شهرستان سقز قریب به ۱۰ گروه نمایشی فعالیت چشمگیر دارند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید