۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ معاون وزیر راه، کنارگذر سقز بوکان تا سال آینده افتتاح خواهد شد

مرداد ۱۴, ۱۳۹۳ در ۱:۱۸ بعد از ظهر توسط

==========================================

معاون وزیر راه اعلام کرد

یک باند از کنار گذر سقز در تیرماه ۹۴ زیر بار ترافیک خواهد رفت

معاون ساخت راه ها و بزرگ راه های وزارت راه و شهرسازی از اتمام یک باند از کنار گذر سقز بوکان در سال جاری خبر داد

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، خیرالله خادمی، عصر روز گذشته در بازدید از پروژه کنار گذر سقز با بیان اینکه، پیشرفت این پروژه در سال جاری مناسب بوده است اظهار داشت: تا پایان آبانماه امسال  4 و نیم کیلومتر از کنار گذر سقز- بوکان آماده خواهد شد.

وی اضافه کرد:  5 کیلومتر باقی مانده این پروژه نیز تا پایان تیرماه سال ۹۴ آماده بهره برداری می شود.

خادمی اظهار امیدواری کرد: یک باند از این پروژه ۹ و نیم کیلومتری تا پایان تیرماه ۹۴ زیر بار ترافیک برود.

دکتر خادمی در این بازدیدبا اشاره به اهمیت کنار گذرها گفت: این پروژه بخشی از پروژه بزرگراه میاندواب- کرمانشاه است که یکی از مهم ترین بزرگراه های کشور محسوب می شود و در ۱۹ قطعه در حال احداث می باشد.

وی افزود: دو قطعه از این بزرگراه در محدوده شهرستان سقز شامل کنار گذر سقز به عنوان بخشی از قطعه یک و کل قطعه دو به طول حدود ۴۳ کیلومتر تا روستای ایرانخواه می باشد که ۳۰ کیلومتر آن قبلا به بهره برداری رسیده و ۱۳ کیلومتر باقی مانده آماده آسفالت می باشد و در آبانماه ۹۳ آسفالت آن انجام و این مسیر هم زیر بار ترافیک خواهد رفت.

در جریان این بازدید نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان کردستان هم در گفت و گو با سایت خبری سقز نیوز، با تقدیر از حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه افزود: با توجه به قول های داده شده، در سال جاری  ورودی شهر صاحب تعریض و آسفالت لایه پایانی ۳۰ کیلومتر از مسیر دو بانده ایرانخواه تا صاحب نیز به انجام خواهد رسید.

محسن بیگلری، اعتبار مورد نیاز برای آسفالت ۱۳ کیلومتر مسیر صاحب به سقز و انجام پروژه های فوق  را ۲۴۰ میلیارد ریال برآورد کرد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان بحث بزرگراه میاندوآب کرمانشاه را یکی از دغدغه های مردم استان برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با پیگیری های صورت گرفته و تلاش وزارت راه و شهرسازی بخشی از این بزرگراه که در سقز قرار دارد به اتمام برسد.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه، تکمیل کنارگذر سقز ۳۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد بیان داشت: این طرح از مهم ترین بخش های بزرگراه شمال جنوب در استان کردستان محسوب می شود.

صابر زارعی ادامه داد: تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عملیات خاکبرداری  و خاکریزی ،احداث پل های آبرو ۴ کیلومتر انتهایی آن (منتهی به سه راهی کهریزه)به انجام رسیده و در مابقی مسیر از خروجی روستای آلتون تا کیلومتر ۵ ، پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی آن حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

وی افزود: از مهم ترین بخش های کنار گذر، احداث یک دهنه پل ۱۴۰ متری(۷ دهنه ۲۰ متری) با عرض ۲۵ متر(دو باند رفت وبرگشت ۱۲ متری ویک متر گاردریل در وسط) می باشد که هم اکنون از ۴۰ درصد پیشرفت برخورداراست و بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد وبا توجه به اهمیت آن ،پیمانکار در حال حاضر مشغول احداث پایه های اصلی آن می باشد.

معاون فرماندار شهرستان سقز، کاهش ترافیک، سالم ماندن زیر ساخت های شهری به ویژه رویه آسفالت خیابان ها را از دیگر مزایای اتمام کنار گذر برشمرد و اضافه نمود: یکی دیگر از مزایای تکمیل این کنار گذر جلوگیری از آلودگی صوتی و زیست محیطی ناشی از ورود وسائط نقلیه سنگین و عبوری  به داخل شهر است چرا که با توجه به عرض خیابان های شهر، ورود وسائط نقلیه سنگین باعث به وجود آمدن گره ترافیکی و راه بندان و آلودگی صوتی و محیطی می شود.

تاریخ انتشار خبر ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید