۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ مرگ دو برادر در رودخانه سقز

مرداد ۱۰, ۱۳۹۳ در ۷:۱۴ بعد از ظهر توسط

=============================================

مدیر آتش نشانی سقز خبر داد

غرق شدن دو برادر در رودخانه " چم سه قز"

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز از غرق شدن دو برادر در رودخانه " چم سه قز" این شهرستان خبر داد.

ایرج گیلاسی در گفت ‌و گو با سایت خبری سقز نیوز، اظهار داشت: عصر امروز متأسفانه دو برادر ۲۸ و ۳۰ ساله به نام های محی الدین و محمد رحمانی در رودخانه سقز غرق و تلاش‌ برای نجات آن ها بی نتیجه ماند.

وی بیان کرد: این دو برادر که اهل سقز بودند، به همراه چند نفر دیگر در رودخانه سقز به تفریح و شنا می‌پرداختند که ناگهان برادر کوچک تر( محی الدین) در رودخانه غرق شد و برادر بزرگش محمد برای نجات جان وی خود را به رودخانه زد تا برادرش را از غرق شدن نجات دهد که متاسفانه هر دو به علت عدم آشنایی با فنون شنا غرق شدند.

مدیر آتش نشانی سقز افزود: طی تماس مردم با تلفن ۱۲۵ این آتش نشانی مبنی بر غرق شدن ۲ برادر در رودخانه پائین دست روستای پیر یونس حد فاصل روستای حسن آباد ، ۳ غواص به محل حادثه اعزام شدند و با همکاری ۲ غواص سقزی و با تلاشی ۳ ساعته پیکر بی جان هر دو برادر از آب بیرون کشیده شد.

وی افزود: این دو جوان همراه خانواده‌ خود در روز جمعه دهم مردادماه برای تفریح به کنار این رودخانه رفته بودند، که متاسفانه مقابل دیدگان پدر و مادر و سایر اعضای خانواده دچار این حادثه دلخراش شدند.

 این مسئول گفت: پیکر بی جان این دو برادر پس از بیرون کشیدن از آب، توسط آمبولانس آتش نشانی به سردخانه بیمارستان تامین اجتماعی سقز انتقال داده شدند.

گیلاسی بر لزوم احتیاط بیش تر خانواده‌ها در کنار رودخانه تاکید کرد و خواستار توجه والدین به شنای فرزندان خود در رودخانه ها و سد‌ها شد.

وی با بیان اینکه، در این موقع از سال چون آب رودخانه ها کم است اما برکه های آن دارای عمق زیاد هستند و مردم فکر می کنند شنا کردن در آن ها خطری ندارد و همین بی احتیاطی ها موجب بروز این حوادث دلخراش می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز در ادامه افزود: سال گذشته نیز متاسفانه به علت رعایت نکردن نکات ایمنی و عدم آشنایی با فنون شنا، ۸ نفر در رودخانه های شهرستان و سد شهید کاظمی غرق شدند و امسال هم تاکنون ۴ نفر غرقی در رودخانه های شهرستان داشته ایم.

تاریخ انتشار خبر ۱۰ مردادماه ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

 

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید