۰

اجتماعی

سقز نیوز/ مرکز حرفه آموزی معلولان در سقز فعال است

تیر ۲۵, ۱۳۹۴ در ۶:۳۴ بعد از ظهر توسط

================================================

مدیرکل بهزیستی استان کردستان

معلولان کردستان در ۴ مرکز حرفه‌آموزی آموزش می‌بینند

مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: چهار مرکز حرفه‌آ‌موزی در شهرستان‌های سنندج، سقز و قروه در راستای آموزش رشته‌های مختلف به معلولان فعال است

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، سیدصباح قریشی در حاشیه بازدید از مرکز حرفه‌آموزی معلولان سقز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: انتظار داریم که مردم از این مراکز بازدید و دستاوردهای معلولان را برای حمایت از این قشر خریداری کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان اضافه کرد: تعداد چهار مرکز حرفه‌آ‌موزی برای معلولان در شهرستان‌های سنندج، سقز و قروه فعال است که در این مراکز، رشته‌هایی از جمله صنایع‌دستی، فرش‌بافی، صنایع چرم و خیاطی آموزش داده می‌شود.

قریشی اظهار کرد: بیکاری موجب ایجاد مشکلات روحی و روانی برای معلولین خواهد شد و سبب می‌شود این قشر کمتر در جامعه حضور داشته باشند.

وی نداشتن تحصیلات دانشگاهی را از مهم‌ترین موانع سر راه اشتغال معلولان و مددجویان این اداره‌کل عنوان کرد.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان اظهار امیدواری کرد: با تصویب قانون ۵ درصد سهم معلولان، شاهد اشتغال بیشتر معلولان در ادارات باشیم.

وی یکی دیگر از برنامه‌های بهزیستی را برگزاری برنامه ضیافت افطار با حضور مسئولان، خیران و معلولان عنوان کرد و یادآور شد: دعوت از خیران برای حمایت از این قشر همواره در دستور کار اداره‌کل بهزیستی کردستان قرار دارد.

قریشی در پایان دیدار نزدیک و چهره به چهره با معلولان همراه مسئولان و شنیدن درددل‌های آنان را از دیگر برنامه‌های اداره‌کل بهزیستی استان عنوان کرد.

DSC07548 [SAQQEZ-NEWS] DSC07554 [SAQQEZ-NEWS] DSC07560 [SAQQEZ-NEWS] DSC07565 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید