۰

اجتماعی / اقتصادی

سقز نیوز/ لطیفه نوروزی رئیس جدید صنعت، معدن و تجارت سقز معرفی شد

مرداد ۳۰, ۱۳۹۴ در ۱:۵۹ قبل از ظهر توسط

شامگاه امشب صورت گرفت

رئیس جدید صنعت، معدن و تجارت سقز معرفی شد

طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی رئیس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز معرفی شد

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، فرماندار ویژه شهرستان سقز خواستار راه اندازی و تکمیل زنجیره فولاد در شهرستان، بازگشایی دوباره بازارچه سیف، در نظر گرفتن اعتبار برای فرودگاه، کمک به زیرساختهای شهرک صنعتی و تفویض اختیار بیشتر به شهرستان شد.

علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه در شهرستان سقز پیرامون تسهیل در امور سرمایه گذاران اقدامات مناسبی انجام شده است، به کارخانه ذوب آهن اسفنجی صاحب و کنسانتره سرشیو که در دست اقدام است اشاره کرد.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم خواستار اختصاص تسهیلاتی برای سرمایه در گردش، تسریع در کلنگ زنی بازارچه کولبری، ختصاص مبالغی برای سرمایه در گردش جهت فعالان اقتصادی و تعادل در مالیات بازار شد.

محسن بیگلری اظهار امیدواری کرد، در سال ۹۵ بیمارستا ن۲۲۷ تختخوابی سقز، کنار گذر و سد چراغ ویس به بهره برداری برسد.

بهزاد یزدانی رئیس اتاق اصناف سقز نیز خواستار در نظر گرفتن مکانی برای ایجاد نمایشگاه ها، پرداخت حق نظارت آژانس ها به اصناف و ارائه تسهیلات بانکی برای احداث برج اصناف در سقز شد.

محمدفاتح مشاور فرماندار در امور سرمایه گذاری و اقتصادی هم با عنوان اینکه بروکراسی اداری مانع سرمایه گذاری در استان است، خواستار رفع موانع  سرمایه گذای دولتی و کمک به سرمایه گذاران برای راه اندازی کشتارگاه مدرن منجمد شد.

شاپور حسن پور از فعالین حوزه اقتصادی هم خواستار رفع مشکلات تولیدی ها از طریق کارگروه رفع موانع تولید شد و  بر توسعه مرکز مخابرات شهرک صنعتی و آسفالت بخشی از شهرک صنعتی تاکید کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری نیز با بیان اینکه دولت به دنبال ایجاد ساختار مناسب برای حوزه اقتصاد است گفت: بهبود فضای مناسب کسب و کار از طریق ایجاد پنجره های واحد سرمایه گذاری، ایجاد شوراهای گفتگو بین دولت و بخش خصوصی، رفع موانع تولید و اصلاح رویه های کارگروه های سرمایه گذاری و اشتغال در دست پیگیری است.

حسین فیروزی با بیان اینکه ساختارها و فرایندهای نامناسب باعث نارضایتی و جلوگیری از پیشرفت کارها خواهد شد تاکید کرد: باید در جاهایی که نیاز به اصلاح باشد اقدام کرد.

وی اظهار کرد: کردستان ظرفیتها و پتانسیلهای لازم جهت توسعه همه جانبه را دارد ولی زمینه های فرهنگی توسعه در استان فراهم نشده است.

فیروزی امنیت را سرمایه بزرگی برای استان برشمرد و تاکید کرد: این سرمایه با حضور مردم به ثمر نشسته است.

وی با بیان اینکه زیرساختها در توسعه استان بسیار موثر است عنوان کرد: دولت در سفر به استان بیشتر اعتبار را به زیرساختها اختصاص داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم عنوان کرد: برای توسعه استان ورود بخش خصوصی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

دکتر بهرام نصرالهی زاده اضافه کرد: باید برای توسعه استان به بخش خصوصی ایمان داشت و در توزیع اعتبارات برای هر شهرستان بر اساس آمایش سرزمینی و بررسی پتانسیل  و ظرفیتها باشد و در تدوین استراتژی توسعه،  نخبگان و بدنه جامعه در آن نقش داشته باشند.

وی با عنوان اینکه دولت توجه ویژه ای به استان دارد، یادآور شد: تخصیص اعتبار در سال ۹۳ در کل کشور ۶۳ درصد بوده است که این میزان در کردستان ۷۵ درصد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان  هم تاکید کرد باید گفتگو بین دولت و بخش خصوصی برای رونق هر چه بیشتر اقتصاد همچنان باز باشد و از انتقادات سازنده نیز استقبال خواهیم کرد.

محمد دره وزمی حوزه معدن در استان را حوزه ای اشتغال زا و مهم توصیف و تاکید کرد: باید به سمت فرآوری معادن جهت بحث ارزش افزوده و اشتغال بیشتر حرکت کنیم.

وی در خصوص شهرک های صنعتی هم بیان کرد: احداث واحدهای جدید با مشارکت بخش خصوصی و کمک به راه اندازی دوباره واحدهای نیمه فعال اجرا خواهد شد.

در ادامه این مراسم لطیفه نوروزی به عنوان رئیس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز معرفی و از خدمات رئیس قبلی این اداره، جعفر اسعدی نیز تقدیر به عمل آمد.

DSC08566 [SAQQEZ-NEWS] DSC08567 [SAQQEZ-NEWS] DSC08568 [SAQQEZ-NEWS] DSC08570 [SAQQEZ-NEWS] DSC08571 [SAQQEZ-NEWS] DSC08575 [SAQQEZ-NEWS] DSC08577 [SAQQEZ-NEWS] DSC08579 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید