۰

اقتصادی

سقز نیوز/ فعالیت ۸۰ واحد تولیدی در سقز

مهر ۱۴, ۱۳۹۴ در ۳:۵۶ بعد از ظهر توسط

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز خبر داد
فعالیت ۸۰ واحد تولیدی در سقز
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز از صدور پروانه فعالیت برای ۱۴۵ واحد تولیدی در این شهرستان خبر داد و گفت: ۸۰ واحد از این تعداد در حال حاضر فعال هستند.
به گزارش سایت خبری سقز نیوز، لطیفه نوروزی پیش از ظهر امروز در نشست با جمعی از فعالان اجتماعی شهرستان اظهار کرد: واحدهایی که در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند، نیز با مشکلات عدیده‌ای برخوردار می‌شوند.
به گفته وی، سقز در زمینه‌های مختلف معدنی دارای ظرفیت‌های زیادی است که با هر گونه خام‌فروشی معادن شهرستان مخالفت کرد.
نوروزی با بیان اینکه در گذشته به تعدادی از واحدهای تولیدی در این شهرستان پروانه فعالیت در معدن داده شده است، تصریح کرد: این واحدها در حال حاضر راکد یا واگذار شده که باید با تعیین تکلیف آنها از فعالیت افراد غیر دارای پروانه و غیر متعهد جلوگیری شود.
وی افزود: بهره‌برداری و فرآوری معدن آهن سقز به یک شرکت خارجی واگذار شده و این شرکت در حال تملک زمین در بخش صاحب است.
نوروزی خاطرنشان کرد: معدن سیلیس و کارخانه تولید بتن سبک گازی در دست اجرا است و معادن طلا برای بهره‌برداری و فرآوری به شرکت چینی ایران واگذار شده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز بازارچه سیف را ظرفیت بزرگ اقتصادی و تجاری برای سقز و منطقه اعلام کرد و گفت: پیگیری‌های زیادی با هماهنگی مسئولان از جمله فرمانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت بازگشایی این بازارچه انجام شده است.
نوروزی وجود برخی مشکلات نظیر تفاوت قیمت‌ها، عدم رعایت موارد بهداشتی، سد معبر، واحدهای بدون پروانه، رکود بازار را مورد تایید قرار داد و گفت: اکثر بازاریان سقز از اقشار خیر و با انصاف هستند، در همین راستا با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌ها و سایر نهادهای مربوطه در تلاش هستیم ضمن حل این مشکلات، نظارت و کنترل بیشتری بر بازار داشته باشیم.
وی با اشاره به ارتباط ضعیف صنعتگران، تجار و بازاریان با این اداره، گفت: همه باید این اداره را خانه خود بدانند و به همین منظور درصدد تقویت ارتباطات و افزایش تعاملات برای حل مسائل و مشکلات این حوزه‌ها هستیم.

پاسخ دهید