۰

اجتماعی / اقتصادی

سقز نیوز/ فرودگاه سقز کلید توسعه شهرستان است

بهمن ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱۲:۲۳ بعد از ظهر توسط

فرودگاه سقز کلید توسعه شهرستان است

معاون فرماندار سقز

فرودگاه سقز مهمترین طرح شهرستان سقز است

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه فرودگاه سقز از اوایل دهه ۸۰ وارد فاز اجرایی شد، گفت، فرودگاه سقز مهمترین طرح اجرایی و توسعه ای شهرستان سقز می باشد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، صابر زارعی امروز در سالن اجتماعات فرمانداری در جلسه بررسی مشکلات  و دورنمای فرودگاه این طرح را اصلی ترین طرح عمرانی و توسعه سقز و شهرهای اطراف آن توصیف و اظهار کرد: پیگیری تسریع در ساخت فرودگاه به جد از طریق استان و تهران در دست پیگیری است و مدیران کل استان به مدیران شهرستان اختیار تام داده اند که برای اجرای این طرح همکاری لازم انجام دهند.

وی اظهار کرد: تاکنون افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای عملیات عمرانی فرودگاه هزینه شده و یک هزار و ۴۰۰ متر باند فرودگاه به عرض ۶۰ متر آماده و آسفالت شده که برای بهره برداری از آن یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

زارعی عنوان کرد: بررسی ملاحظات زیست محیطی، جابجایی خط های فشار قوی برق واقع در محدوده فرودگاه  و زمینی نمودن آنها، تملک زمین برای تطویل باند، بررسی شده است و مطالعه برای ارایه خدمات آب، برق، گاز ، تلفن و مخابرات توسط ادارات خدمات شهرستان سقز باید در اسرع وقت انجام شود.

معاون فنی فرماندار سقز اظهار امیدواری کرد: بر اساس اعلام مسئولان مربوطه، برای ساخت ساختمان های جانبی و پایانه آن در اوایل سال ۹۵ وارد فاز اجرایی شود.

زارعی همچنین با بیان اینکه، پرواز ایمن برای فرودگاه بسیار مهم است بیان کرد: رفع موانع طبیعی از جمله دو تپه در محدوده باند فرودگاه ضروری است و باید حجم قابل توجهی خاکبرداری انجام شود که باید در این زمینه نیز از تمامی امکانات موجود شهرستان استفاده شود.

وی با عنوان اینکه، فرودگاه نقش مهم و بی بدیلی در توسعه همه جانبه منطقه دارد اظهار کرد: افزایش تمایل برای سرمایه گذاری در منطقه از جمله اهداف بلندمدت و مهم اتمام این طرح خواهد بود.

مشاور فرودگاه سقز و مشاور نماینده شرکت ایمن راه هم با بیان اینکه، دورنمای فرودگاه سقز برای پرواز فوکر ۲۸ نیمه سنگین با ۷۰ تا ۸۰ مسافر در هر پرواز خواهد بود عنوان کرد: این هواپیماها از ناوگان هوایی حذف شده اند و برای فرودگاه سقز فوکر ۱۰۰ و هواپیماهای ایرباس در نظر گرفته شده است.

محمد محمدی خانقاه با بیان اینکه، پرواز حجاج برای زیات خانه خدا نیز برای فرودگاه سقز مطرح است عنوان کرد: در دورنمای فرودگاه، طرح های درآمد زایی از جمله ساخت مجموعه ورزشی و نمایشگاه نیز پیش بینی شده است.

وی با مقایسه طرح مطالعاتی فرودگاه سقز با سیار فرودگاه های اطراف  تاکید کرد: استفاده از آخرین دانش فرودگاه سازی در ساخت فرودگاه سقز اعمال خواهد شد.

پاسخ دهید