۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ فرودگاه سقز باید به بهره برداری برسد

دی ۳۰, ۱۳۹۳ در ۷:۴۲ قبل از ظهر توسط

================================================

مدیر پروژه فرودگاه سقز گفت: طرح جامع مطالعاتی فرودگاه در دست طراحی است که به دلیل شرایط توپوگرافی مناسب و عدم امکان توسعه فرودگاه سنندج، طرح توسعه فرودگاه سقز در کشور مطرح است .

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد محمدی خانقاه، در نشست با مسئولان شهرستان سقز با بیان اینکه، امکان توسعه فرودگاه سقز وجود دارد افزود: این فرودگاه شرایط تبدیل شدن به فرودگاه بین المللی را نیز در آینده خوتهد داشت.

وی اضافه کرد: در طرح جدید عرض باند  فرودگاه از ۴۵ متر به ۶۰ متر و طول باند نیز از ۲ کیلومتر به ۳ کیلومتر ارتقاء خواهد یافت .

محمدی خانقاء اذعان داشت: این فرودگاه در آینده می تواند بعد از فرودگاه های ارومیه و تبریز مطرح باشد و حجاج منطقه از فروودگاه سقز با هواپیمای ایرباس ۳۰۰به سمت عربستان پرواز کنند.

وی با عنوان اینکه، در سال ۷۷ این فرودگاه برای پرواز هواپیمای فوکر ۲۸ طراحی شده بیان داشت: در طرح جدید پرواز فوکر ۱۰۰ که  هواپیمایی نسبتا سنگین است پیش بینی شده است.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم خواستار همکاری ادارات مرتبط شهرستان جهت تهیه طرح مطالعاتی جامع فرودگاه شد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع، این طرح بایستی تا ۵۰ سال دیگر نیز نیازهای منطقه را پاسخگو باشد.

وی بر جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم فرودگاه، تسریع در اتمام طرح جامع مطالعاتی، تملک اراضی برای تطویل نمودن، صدور سند مالکیت اراضی تملک شده فعلی تاکید کرد.

فرماندار سقز افزود: اتمام فرودگاه این شهرستان می تواند به استان های همجوار و سایر شهرستان های کردستان نیز ارائه خدمت کند.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرمانداری سقز هم با بیان اینکه، تاکنون حدود ۶۰ میلیارد ریال برای ساخت فرودگاه سقز هزینه شده است گفت: برای تکمیل این فرودگاه ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه،فرودگاه کلید توسعه منطقه است، یادآور شد:  جهت پیش برد طرح جامع مطالعاتی فرودگاه سقز همکاری های لازم و جلسات پیوسته برگزار خواهد شد .

تاریخ انتشار خبر ۳۰دی۱۳۹۳ساعت۰۷:۳۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید