۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ طرح ممیزی املاک در سقز در حال اجراست

دی ۲۳, ۱۳۹۳ در ۴:۱۸ بعد از ظهر توسط

================================================

شهردار سقز

طرح ممیزی املاک در سقز در حال اجرا می باشد

شهردار سقز گفت: به منظور دسترسی به اطلاعات بخش‌های مختلف شهری، طرح ممیزی املاک در سقز به عنوان دومین شهر بزرگ استان کردستان اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، ضیاالدین نعمانی اظهار داشت: به منظور دسترسی به اطلاعات بخش‌های مختلف شهری، طرح ممیزی املاک در سقز به عنوان دومین شهر بزرگ استان کردستان اجرا می‌شود.

وی گفت: این طرح از سال ۶۵ راکد مانده بود که توانستیم با تلاش همکاران از اوایل اردیبهشت ماه امسال دوباره آن را فعال کنیم.

شهردار سقز مزایای اجرای این طرح را دست یابی به اطلاعات جامع و کامل از وضعیت قطعات شهری، سرعت بخشیدن به توسعه پایدار شهری و عدم کارایی سیستم کهنه و ناکارآمد و در نتیجه توسعه پایدار شهر سقز اعلام کرد.

وی گفت: اجرای این طرح از محله بهارستان که یکی از محلات بزرگ شهر سقز است آغاز شده و اطلاعات تمام پلاک‌های این محله در مدت ۴ ماه به صورت موفقیت‌آمیز جمع‌آوری شد.

نعمانی افزود: اطلاعات برداشت شده از این محله حاکی از وجود تعداد ۵ هزار و ۴۵۰ واحد ساختمانی، یک هزار و ۱۰ محل کسب و ۴۶۲ بلوک با ۲۰ هزار و ۳۷۱ نفر جمعیت در قالب ۵ هزار و ۲۸۷ خانوار بوده است.

وی خاطر نشان کرد:  این اطلاعات شامل نوع کاربری زمین، تعداد طبقات پلاک‌ها، کیفیت ابنیه، مساحت، عرصه و اعیان، امتیازات آب، برق، گاز، تلفن و نوع مالکیت بوده است.

شهردار سقز گفت: با توجه به اینکه مردم همکاری خوبی با عوامل ما در این طرح داشته‌اند گفت: اطلاعات بیشتر املاکی که در شهرداری دارای سابقه هستند با وضعیت کنونی مغایرت دارد.

وی افزود: اطلاعات برداشت شده از نوع ساختمان‌های قدیمی نشان از این دارد که ساختمان‌های این محله در مقابل حوادث طبیعی نظیر زلزله مقاوم نیستند.

نعمانی مدل سازی، تسهیل و تصمیم گیری در امور شهری، بازنگری در طرح های توسعه شهری، اصلاح وضعیت آینده در مناطق مختلف شهر، ارائه اطلاعات مکانی به منظور مدیریت بهینه شهری، ایجاد پایگاه اطلاعاتی توصیفی برای تحلیل نحوه توزیع خدمات شهری و ایجاد هماهنگی با سایر دستگاه‌های خدمات رسان برای انجام فعالیت های عمرانی، زیست محیطی و امنیتی را از دیگر مزایای اجرای این طرح اعلام کرد.

وی گفت: در ادامه اجرای این طرح، هم اکنون همکاران شهرداری در محله قوخ مشغول کار هستند و پس از اتمام این محله در مرکز شهر سقز که دارای بیش ترین تراکم پلاک است، طرح اجرا خواهد شد.

شهردار سقز تاکید کرد: موفقیت این طرح در گرو همکاری شهروندان است و شهروندان برای تسریع در اجرای طرح، سند مالکیت و یا هر گونه مدارک دیگر، پروانه، پایان کار ساختمانی، قبوض آب، برق، تلفن، گاز، آخرین فیش نوسازی و شناسنامه و یا کارت ملی مالکان را در حین مراجعه ماموران اجرای طرح  در دسترس داشته باشند.

تاریخ انتشار خبر ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید