۰

اقتصادی

سقز نیوز/ ضرورت همکاری تشکل‌های کشاورزی در بحث اشتغال

آذر ۲۴, ۱۳۹۴ در ۳:۴۶ بعد از ظهر توسط

فرماندار سقز عنوان کرد

ضرورت همکاری تشکل‌های کشاورزی در بحث اشتغال

فرماندار شهرستان سقز گفت: کشاورزی از امیدهای اشتغال استان کردستان است لذا می‌طلبد تشکل‌های کشاورزی به حوزه اشتغال سقز کمک کنند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در نشست با انجمن کشاورزان خبره و انجمن مددکاران ترویجی شهرستان سقز، افزود: تشکل‌های کشاورزی نه تنها در مراحل کاشت و داشت محصولات کشاورزی نقش‌آفرینی می‌کنند بلکه با آغاز برداشت محصولات کشاورزی نیز نقش مهمی در فرآوری محصول و عرضه آن به بازار دارند.

وی با بیان اینکه استان کردستان از استان‌های فعال در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: کشاورزی از امیدهای اشتغال استان است و باید تشکل‌های کشاورزی نیز این حوزه را یاری دهند.

در این نشست، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی سقز هم بیان کرد: تشکل‌های کشاورزی بازوان توانمندی برای توسعه کشاورزی محسوب می‌شوند و ما به عنوان متولی بخش کشاورزی همواره از نظرات تشکل‌های وابسته به بخش کشاورزی استفاده می‌کنیم.

محمد پیشداد عنوان کرد: با توجه به اینکه فعالیت این دو تشکل در حوزه تخصصی کشاورزی است در تلاش هستیم تا در آینده مجوزهای آن توسط کشاورزی صادر شود.

کارشناس مسئول امور اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان سقز هم هدف از تشکیل نشست با انجمن‌های مردم نهاد را ارائه فرصت مجدد برای فعال کردن انجمن‌های غیرفعال برشمرد.

فائقه امانی در ادامه به تشریح فرایندهای اداری که سازمان‌های مردم‌نهاد ضروری است در نظر بگیرند پرداخت.

وی عنوان کرد: تعداد ۱۴ انجمن فعال در حوزه اجتماعی در شهرستان سقز مشغول فعالیت هستند.

اعضای این دو انجمن نیز خواستار توجه به نقش انجمن‌های غیردولتی و مشاوره گرفتن از آنها، آموزش به روز اعضای انجمن، در اختیار قرار دادن تسهیلات، تعامل و همکاری بانک کشاورزی برای تسهیل در ارایه تسهیلات بانکی شدند.

 اعضای این دو انجمن از تعامل فرماندار سقز با اعضای انجمن و برگزاری جلسات با آنان تشکر کردند.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید