۰

فرهنگی هنری

سقز نیوز/ شورا و شهرداری سقز از خبرنگاران تجلیل کردند

مرداد ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۳ قبل از ظهر توسط

در مراسم تقدیر شورای شهر سقز از اهالی رسانه مطرح شد

تاکید بر نقش خبرنگاران و رسانه ها در توسعه شهری/ تعاملات شورا و شهرداری سقز با خبرنگاران افزایش می یابد

مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط شورای شهر و شهرداری سقز به مناسبت روز خبرنگار با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار و خبرنگاران رسانه های مختلف در سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، تبیین نقش و جایگاه رسانه های جمعی در مدیریت شهری، تاکید بر اطلاع رسانی شفاف و جامع توسط خبرنگاران، نقدهای منصفانه همراه با ارائه راهکار، تعامل بشتر نمایندگان مردم و مدیریت شهری با خبرنگاران، ارتقای سطح خبرنگارن و روزنامه نگاری شهرستان و… از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد

مهندس رحمان پور: رسانه ها نقش مهمی در تحولات و آرامش جامعه دارند

رئیس شورای شهر سقز در این نشست ضمن گرامیداشت روز خبرنگار گفت: اطلاع رسانی و فعالیت رسانه ها موجب ارتقا و رشد آگاهی مردم  و تاثیرگذاری بر تحولات جامعه شده است

مهندس باقی رحمان پور با بیان اینکه خبر صحیح و مبتنی بر واقعیت به جلب اعتماد مردم به رسانه ها کمک خواهد نمود، خاطرنشان ساخت: اطلاع رسانی درست و جامع می تواند در ایجاد آرامش و امنیت روانی در جامعه موثر باشد و اطلاع رسانی نادرست و ناقص می تواند بسترساز اتفاقات ناخوشایند در جامعه باشد که در این راستا می توان به حادثه چند ماه پیش مهاباد اشاره نمود که موجب لطمات زیادی به جامعه شد

رئیس شورای شهر به اهمیت سرعت اطلاع رسانی و نقش خبرنگاران در مدیریت بحران اشاره و گفت: رسانه ها در شناسایی مسائل و مشکلات، مدیریت بهینه بحران، بسترسازی برای خدمات رسانی موثر و مناسب نقش مهمی دارند که انتظار می رود اصحاب رسانه این بستر مناسب را در سقز فراهم نمایند.

مهندس نعمانی: از نقد و راهکارهای خبرنگاران برای توسعه شهری استقبال می کنیم

سپس شهردار سقز با تبیین اهمیت اطلاع رسانی درست و منطقی، از خبرنگاران خواست ضمن تحلیل و نقد عملکرد شهرداری سقز و مشکلات شهری با دیدگاهی تخصصی و علمی، با ارائه راهکار و برنامه ما را در بهبود خدمات رسانی و فعالیت ها یاری نمایند

مهندس ضیا نعمانی با اشاره به حجم بالای کارها، پروژه ها و فعالیت های شهرداری و شورای شهر گفت: از خبرنگاران انتظار داریم بیشتر به بررسی، اطلاع رسانی و تبیین این مسئه بپردازند

شهردار سقز افزود: رسانه ها از طریق بالا بردن سطح آگاهی مردم، بیان مطالبات و مشکلات مردم در حوزه شهری می توانند یاریگر و مشاور ما در اولویت بندی طرح ها و پروژه ها، بهبود فرایندهای خدمات رسانی شهری باشند.

در ادامه این نشست دیگر اعضای شورای شهر سقز ضمن تبریک روز خبرنگار به شرح زیر به بیان نظرات خود پرداختند:

هیوا نعمانی خبرنگاران را چشم بینا و گوش شنوای جامعه دانست و گفت: خبرنگاران در تحولات جامعه، فرهنگ سازی، جهت دهی به مسائل عمومی مردم و… نقش مهمی دارند و امید است جامعه رسانه ای سقز نقش موثری در این راستا ایفا نمایند.

چنور رحیم زاده خواستار فعالیت و اطلاع رسانی خبرنگاران براساس واقعیت ها و مستندات شد.

افشین عزیزی نیز بخش عمده ای از فعالیت ها و خدمات شهرداری و شورای شهر را مدیون تلاش ها، اطلاع رسانی، حمایت ها و نقد خبرنگاران دانست و گفت: ما آماده پیگیری و کمک به حل مشکلات خبرنگاران هستیم

وی در ادامه خواستار، ترجیح منافع عمومی شهروندان بر سایر مسائل توسط خبرنگاران، نقد جامعه امورات و عملکرد، هوشیاری در برابر موانع و مشکلات، توازن بین نقد ها با امکانات موجود شد.

امین وفادار خواستار اطلاع رسانی بیشتر از خدمات و پروژه های عمرانی و غیرعمرانی شهر سقز به مردم، ارائه نقدهای منصفانه و پرهیز از نقدهای غیرعلمی شد.

نظام غفاری با اشاره به نیاز مستمر جامعه به انتشار اخبار، تحلیل و کسب آگاهی گفت: با توجه به تحولات فضای مجازی و سرعت انتشار اخبار، خبرنگاران باید با سرعت و دقت نسبت به انتشار اخبار اقدام نمایند تا مورد وثوق و اعتماد شهروندان قرار بگیرد و جلو شایعات گرفته شود.

وی افزود: باید نقدها و اطلاع رسانی به روز باشد تا مورد بهره برداری قرار گرفته و فرصت اصلاح امور را فراهم نماید.

محمد باغبانی خواستار خلاقیت و نوگرایی خبرنگاران در تولید اخبار مختلف، پرهیز از کپی برداری در انتشار اخبار، توجه به سبک های خبرنویسی، انتشار مطالب متنوع از جمله بخش های کودکان، طنز و… شد

سردار دوغی از خبرنگاران خواست با توجه به ظرفیت های رسانه ای به واکاوی مسائل و امورات، نقد مسئولین و تنویر افکار عمومی بپردازند. رسانه ها با انعکاس نظرات مردم و پرسشگری از انباشت گله مندی ها جلوگیری نموده و به تصمیم گیری های مناسب و به روز کمک خواهند نمود.

محمد کیانی با بیان اینکه خبرنگاران دردمشترک و بازوی اجرایی و فکری مسئولان و مردم هستند، گفت: هر چه رسانه ها از حقیقت دفاع کنند و از ورود به مسائل باندی و جناحی خودداری کنند، مقبولیت اجتماعی بیشتری خواهند یافت.

سپس خبرنگاران به بیان نظرات خود پرداختند؛

محمد باژیان از صدا و سیما با اشاره به اینکه دغدغه اصلی خبرنگاران شهرستان توسعه شهرستان و بهبود فرایندهای خدمت رسانی به مردم است، همدلی و تعامل خبرنگاران و مسئولان را در کمک به عمران و آبادانی شهری موثر دانست.

ابراهیم محمدحسینی از خبرگزاری ایرنا خواستار برگزاری دوره های آموزشی خبرنگاری تحلیلی، تهیه بسته های خبری توسط شهرداری و شورای شهر، برگزاری نشست های خبری، تعامل بیشتر با رسانه ها، ایجاد  ایستگاه های مطالعاتی و کتابخانه های سیار شد.

هیوا مجیدی از هفته نامه کوشا با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی مردم از خدمات شهرداری و شورا، افزایش تعاملات مدیریت شهری با خبرنگاران را در بهبود فرایند خدمات رسانی مناسب و موثر دانست و خواستار حمایت بیشتر از رسانه های محلی شد.

عرفان شریفی از سایت شارنیوز بر توسعه فضای نقد، شفاف سازی، به رسمیت شناختن استقلال فکری روزنامه نگاران و.. تاکید نمود و گفت: رسانه های مستقل نقش مهمی در جلوگیری از فساد اداری و سوءجریانات دارند.

سحر مرادی از هفته نامه جامعه کردستان بر حمایت شهرداری و شورا از برگزاری کارگاه روزنامه نگاری تحلیلی تاکید کرد

امیر زارع زاده از سایت سقزآوا ضمن تشکر از فعالیت های فرهنگی شورا و شهرداری، خواستار توجه به دغدغه های صنفی خبرنگاران همچون مشکلات مسکن خبرنگاران، تشکیل خانه مطبوعات سقز و … شد.

فردین مصطفایی از خبرگزاری کردپرس به موضوع نقش ارتباطات و رسانه ها در توسعه شهری پرداخت و بر توسعه فعالیت های رسانه ای متنوع در شهرستان، تشکیل مرکز پژوهشی و افکارسنجی در شهرداری، توجه به مقوله فرهنگ سازی و حقوق و مشارکت شهروندی، توجه به نقش اطلاع رسانی در مدیریت بحران شهری تاکید کرد.

هیمن نوجوان از هفته نامه به هیز نیز از حمایت های شورا و شهرداری از فعالیت های فرهنگی و ورزشی تشکر کرد و افزایش تعاملات را خواستار شد.

محمد بهرام پور از هفته نامه کوشا، فریدون صلابت از باشگاه خبرنگاران، خسرو محمدی از روزنامه جام جم و فریبا مرادی از سایت گولان سقز نیز در این نشست مطالبی در خصوص تعامل مدیریت شهری و خبرنگاران، حمایت بیشتر از رسانه ها و خبرنگاران محلی، حضور خبرنگاران در جلسات شورا و… ارائه دادند.

در پایان این نشست شورای شهر سقز با شرکت خبرنگاران در جلسات علنی و رسمی شورا و افزایش تعاملات طرفین موافقت نمود.

گزارش از فردین مصطفایی

khabarnegaran

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید