۰

اجتماعی

سقز نیوز/ شب گذشته جشن گلریزان در سقز برگزار شد

تیر ۲, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۰ قبل از ظهر توسط

شب گذشته جشن گلریزان در سقز برگزار شد

رییس ستاد جشن گلریزان سقز

در جشن گلریزان این شهرستان بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جمع آوری شد

رییس ستاد جشن گلریزان شهرستان سقز گفت، خیران سقزی در جشن گلریزان که شب گذشته برگزار شد ۵۵۰ میلیون ریال کمک نقدی کردند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی شب چهارشنبه در جشن گلریزان افزود: با این مبلغ زمینه آزادی ۵ زندانی غیر عمد در سقز فراهم شد.

وی ادامه داد: مردم شهرستان سقز همواره در کتارهای خیر پیشقدم بوده اند و شب گذشته هم علاوه بر این مبلغ، تعهد مبالغ دیگری هم که بعدا پرداخت می کنند را دادند.

فرماندار ویژه سقز با تقدیر از کمک خیران برای آزاد سازی زندانیان اظهار امیدواری کرد که زندانیان آزاد شده در سال های آینده به عنوان خیران به زندانیان جرایم غیر عمد کمک کنند.

مسئول حراست زندان های استان کردستان هم در این مراسم بیان کرد: جشن گلریزان در سال ۱۳۶۷ به همت شید لاجوردی رییس سازمان زندان های کشور شکل گرفت و در سال ۱۳۸۰ در شهرهای کشور پایه ریزی شد.

فریدون رزمگاه عنوان کرد: از سال ۱۳۸۰ تا کنون دو هزار و ۸۳۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در استان کردستان از زندان آزاد شده اند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۶۷ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در استان آزاد شدند که برای آزادی آنان ۷۷ میلیارد ریال پرداخت که از این مبلغ هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال توسط خیران و بقیه از محل های ستاد دیه، صندوق تامین خسارت بدنی و گذشت شاکیان تامین شد.

رزمگاه اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷۴ نفر به دلیل جرایم غیر عمد در زندان های استان کردستان هستند که برای آزادی آنان ۱۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

رییس دادگستری سقز  هم گفت: تعداد ۱۹ نفر زندانی جرایم غیر عمد در زندان این شهرستان وجود دارد که برای آزادی آنان ۴۰ میلیارد ریال پول نیاز است.

بهادر اسدی افزود: سال گذشته در جشن گلریزان ۵۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد که زمینه آزادی شش نفر زندانی جرایم غیر عمد را فراهم کرد.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید