۰

اجتماعی

سقز نیوز/ سکانداری مرکز بزرگ سقز به یک روحانی سنت واگذار شد

شهریور ۹, ۱۳۹۴ در ۹:۰۵ قبل از ظهر توسط

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس

مرکز بزرگ اسلامی از برکات نظام اسلامی است

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز بزرگ اسلامی از برکات نظام مقدس اسلامی ایران است و خدمت در این مرکز عبادتی بزرگ محسوب می‌شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محسن بیگلری شامگاه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید مرکز بزرگ اسلامی سقز، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در راستای تقویت مسائل دینی، مردم تلاش‌های زیادی کرده است که تاسیس این مرکز نیز یکی از دستاوردهای آن است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری کردستان را یک استان فرهنگی نامیدند و باید همه در راستای این امر مهم حرکت کرده و در راستای تقویت آن هم همراه هم باشیم که روحانیون بزرگوار در این خصوص وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اختلاف بین شیعه و سنی را از اهداف بیگانگان دانست و افزود: روحانیون در مستحکم‌تر کردن اتحاد و اخوت بین مسلمانان باید بیش از پیش تلاش کنند.

وی مسئله بین اهل تشیع و تسنن در ایران اسلامی را حل شده دانست و گفت: بین این دو مذهب بزرگ هیچ فاصله‌ای وجود ندارد و تنها دشمنان هستند که می‌خواهند آن را بر هم بزنند که خوشبختانه این کار دشمنان همیشه خنثی شده است.

بیگلری در ادامه به مشکلات روحانیون هم اشاره‌ای کرد و گفت: در زمینه رفع مشکلات این قشر دینی تلاش‌های زیادی از سوی مسئولان شده است اما این تلاش‌ها ناکافی است و باید بیشتر در این خصوص کار شود.

وی با انتقاد از بعضی روستاهای شهرستان سقز که دارای امام جماعت نیستند، اظهار داشت: باید روستائیان برای امام جماعت خود حق و حقوقی تعیین و معیشت آنان را فراهم نمایند تا آنان در روستاها ماندگار شوند.

فرماندار شهرستان سقز هم در این مراسم با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و نکوداشت هفته دولت، به تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولان در خدمت به مردم گزارش داد.

علی‌اکبر ورمقانی افزود: خدمت در نظام مقدس اسلامی یک فرصت برای انسان است تا در زمینه خدمت به خلق خدا تلاش نماید.

وی ادامه داد: خدمت کردن در مرکز بزرگ اسلامی که با قشری عالم و آگاه سروکار دارد بسیار جای تقدیر دارد و خدمت در این مرکز را دارای اجری مضاعف دانست.

ورمقانی از خدمات حجت‌الاسلام شبیر مومنه که در این مدت ۳ سال در راستای ماموریت‌های محوله بسیار خوب عمل نمودند و روحانیون سقزی از وی راضی هستند را جای خوشحالی دانست و برای مدیر جدید این مرکز، ماموستا عابد نقیبی در این مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

DSC08936 [SAQQEZ-NEWS] DSC08938 [SAQQEZ-NEWS]

پاسخ دهید