۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز به کار خود پایان داد

مرداد ۱۶, ۱۳۹۴ در ۷:۱۴ بعد از ظهر توسط

با معرفی برترین‌ها

سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز به کار خود پایان داد

سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز که از روز ۱۴ ماه جاری در سقز آغاز شده بود ظهر امروز با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، در اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی سقز که در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی برگزار شد، با اهدای لوح سپاس و هدیه نقدی از برترین‌های این جشنواره تقدیر به‌عمل آمد.

با رأی هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز و در بخش کارگردانی، امیر زارع‌زاده برای کارگردانی نمایش «پتروس فداکار» مقام نخست را کسب کرد و با اهدای لوح سپاس و هدیه نقدی مورد تقدیر قرار گرفت.

هیئت داوران همچنین جایزه دوم کارگردانی را به هاوری رضایی کارگردان نمایش «ازدواج آن‌لاین» و جایزه سوم را به صورت مشترک به سالار سلطانپور کارگردان «غول چراغ جادو» و سامان سیدابراهیمی کارگردان «هملت خومالی» و لوح تقدیر را به هدیه اسماعیلی کارگردان «این چند نفر» به خاطر کارگردانی برای اولین‌بار تقدیم کرد.

همچنین بر اساس آرای هیت داوران جشنواره، در بخش موسیقی زنده، لوح سپاس را به محمود میرانی نوازنده نرمه نی، لوح سپاس و یک میلیون ریال جایزه نقدی را به پرویز رهبر طراح لباس نمایش «آزمایشگاه»، لوح سپاس و یک میلیون ریال را به امیر زارع‌زاده برای طراحی فضا و صحنه نمایش «فرصتی برای بیداری» و لوح سپاس و یک میلیون ریال جایزه را  برای بروشور نمایش «ازدواج آن‌لاین» و به وریا شاکری طراح بروشور جشنواره اعطا شد.

در این مراسم محمد فتاحی، ثنا عزیزی، آریا عزیزی، آتنا صالحی و رزا زارع‌زاده، ۵ بازیگر خردسال به‌خاطر اجرا در نمایش‌های این جشنواره تجلیل شدند.

در این جشنواره جایزه نفر اول بازیگری زن شامل لوح سپاس و ۲ میلیون ریال نقدی به نازیلا امینی بازیگر نمایش «سونامی جوراب»، جایزه دوم شامل لوح سپاس و یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به مفیده زارع‌زاده بازیگر نمایش «پتروس فداکار» و جایزه سوم شامل لوح سپاس و یک میلیون ریال نقدی به ساریه امینی بازیگر نمایش «ازدواج آن‌لاین» اهدا کرد.

جایزه اول بازیگری مرد به هاوری رضایی برای بازی در نمایش «غول چراغ جادو» اعطا شد، وریا شاکری برای بازی در نمایش «سونامی جوراب» جایزه مقام دوم را کسب کرد و جایزه سوم به صورت مشترک به هژیر صبر جو بازگر «طنابی برای خوشبختی» و امید نیکروژ بازیگر «هملت خومالی» رسید.

هیئت داوران همچنین در بخش طرح و ایده، جایزه اول را به هیوا اسدبیگی طراح نمایش «سونامی جوراب» داد، جایزه دوم به امیر زارع‌زاده طراح «فرصتی برای بیداری» رسید و رضا رستمی و امین صادقی طراح «هملت خومالی» و «دوباره صبح می‌شویم» به صورت مشترک جایزه سوم را دریافت کردند.

سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز با حضور ۱۴ گروه نمایشی از ۱۲ تا ۱۴ مرداد‌ماه در پارک مولوی کرد برگزار شد.

این جشنواره با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی سقز، انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان و دفتر هنرهای نمایشی سقز برگزار شد.

کمال نوجوان، احمد صالحی و داریوش رفعتی اعضای هیئت داوران این جشنواره بودند.

DSC08165 [SAQQEZ-NEWS] DSC08160 [SAQQEZ-NEWS] DSC08163 [SAQQEZ-NEWS] DSC08184 [SAQQEZ-NEWS] DSC08173 [SAQQEZ-NEWS] DSC08189 [SAQQEZ-NEWS] DSC08195 [SAQQEZ-NEWS] DSC08197 [SAQQEZ-NEWS] DSC08171 [SAQQEZ-NEWS] DSC08168 [SAQQEZ-NEWS] DSC08152 [SAQQEZ-NEWS] DSC08156 [SAQQEZ-NEWS] DSC08157 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید