۰

اقتصادی

سقز نیوز/ سقز ظرفیت سرمایه‌گذاری در زمینه مرغداری را دارد

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴ در ۶:۳۰ بعد از ظهر توسط

================================================

فرماندار سقز

سقز ظرفیت سرمایه‌گذاری در زمینه مرغداری را دارد

فرماندار شهرستان سقز گفت: در این شهرستان سقز بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در زمینه مرغداری وجود دارد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در جریان بازدید از یک واحد مرغداری تخم‌گذار، اظهار داشت، گفت: صنعت مرغداری در شهرستان سقز از ظرفیت‌های مهم برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان است.

فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه سرمایه‌گذاران نیاز به حمایت دارند، یادآور شد: بایستی برای رونق بیشتر این واحدها، بانک‌ها در قالب تخصیص سرمایه در گردش سرمایه‌گذاران را یاری دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم با بیان اینکه صنعت مرغداری مهم‌ترین و پر رونق‌ترین صنعت شهرستان سقز است، گفت: سه واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت ۸۵ هزار قطعه، یک واحد مرغ پولیت با ظرفیت ۲۰ هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه در این شهرستان فعال هستند.

محمد پیشداد در ادامه افزود: یک واحد خوراک دام و طیور و یک واحد کشتارگاه مرغ در شهرستان سقز فعال است و علاوه بر تامین خوراک مرغداری‌های سقز، مرغداری‌های شهرستان‌های همجوار نیز از آن بهره‌مند هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰۲ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار قطعه و تولید سالانه ۱۴ هزار و ۷۳۵ تن گوشت سفید در شهرستان سقز فعال است.

ناصر علوی سرمایه‌گذار و مدیر یکی از واحد تولیدی مرغ شهرستان سقز هم بابیان اینکه روزانه یک تن تخم‌مرغ تولید می‌شود، اعلام کرد: مشکل فروش، گران تمام شدن هزینه‌های تولید و کمبود نقدینگی از مشکلات این واحدهای تولیدی است.

وی نوع این تخم‌مرغ‌ها را تخم‌مرغ‌هایی دانست که دارای زرده طلایی و بدون آنتی‌بیوتیک هستند.

۲۲/اردیبهشت/۱۳۹۴/ساعت ۱۱:۰۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید