۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

سقز نیوز/ رونمایی از ۳ عنوان کتاب در مراسم شب شعر در سقز

دی ۱۸, ۱۳۹۴ در ۲:۵۵ بعد از ظهر توسط

رونمایی از کتاب در سقز

از ۳ کتاب در سقز رونمایی شد

در مراسم شب شعری که در سقز برگزار شد، همزمان از ۳ کتاب نویسندگان سقز هم پرده برداری شد.

رضا شجیعی در گفتگو با سقز نیوز، گفت: تاکنون بیش از ۱۴۰ جلد کتاب با تیراژ بیش از ۱۸۰ هزار جلد توسط این انتشارات به چاپ رسیده است.

وی اظهارداشت: چاپ و انشتار کتاب هایی با زبان کُردی به دلیل اهمیت این زبان در اولویت اول بوده است.

شجیعی با بیان اینکه از نیمه دوم سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت نمودیم اظهار کرد: در پاییز امسال ۱۸ عنوان کتاب مختلف توسط این انتشارات چاپ شده است.

وی افزود: انتشارات گوتار جزو سومین انتشارات سقز است که در سال ۹۰ به عنوان نشر برگزیده در سال ۹۱ به عنوان ناشر برتر و در سال های۹۲ و ۹۳ هم به عنوان نشر برگزیده در بخش مختلف حوزه چاپ و نشر کتاب در استان معرفی شده است.

وی با تقدیر از تلاش ادیبان و فعالان فرهنگ و هنر تاکید کرد: تلاش آنها باعث شده است که امروز دولت به تدریس زبان کردی در دانشگاه و مدارس توجه کند.

شجیعی به رونمایی از کتاب های خوریک ئه ده مه بن ده ستم’ (مجموعه شعر) اثر یونس حسینی، ‘ئانتراکت(مجموعه شعر) تالیف میلاد امان الهی و ‘که تنگه’ (رمان) نوشته علی حسینی اشاره و گفت در دی و آذرماه این کتابها روانه بازار شده اند.

وی نقش افرادی که در عرصه تولید کتاب کار می کنند را  نوعی احساس مسئولیت اجتماعی و میل به پیشرفت و توسعه فرهنگی جامعه مهترین انگیزه این نویسندگان برشمرد.

شجیعی پینشهاد داد: دولت از طریق تخصیص اعتبار حمایت هایی از ناشران به عمل آورد تا ناشران با تخفیف ۴۰ درصد کتاب ها را در اختیار مردم قرار دهند.

در سقز انتشارات های ، ‘محمدی’ و ‘بیریار’ نیز مشغول فعالیت هستند.

بعد از مراسم رونمایی از این سه عنوان کتاب، شب شعر با حضور شاعران نیز برگزار شد.


DSC02179 [saqqez news] DSC02181 [saqqez news] DSC02183 [saqqez news] DSC02184 [saqqez news] DSC02187 [saqqez news] DSC02188 [saqqez news] DSC02189 [saqqez news] DSC02192 [saqqez news] DSC02197 [saqqez news]

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید