۰

حوادث

سقز نیوز/ رودخانه جغتو سقز پنجمین قربانی خود را گرفت

مرداد ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۰ قبل از ظهر توسط

=================================================

دو نفر در رودخانه جغتو سقز غرق شدند

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز گفت: دو  نفر شامگاه روز جمعه در رودخانه بخش سرشیو این شهرستان غرق شدند.

ایرج گیلاسی امروز در گفتگو با سایت خبری سقز نیوز افزود: این دو نفر به نام های  محمد امین امینی نژاد ۲۵ ساله و دیاکو قاسمی ۱۹ ساله که برای شنا به رودخانه جغتو در حوالی روستای  “کچل منگان ” رفته بودند در آب خفه شدند.

وی اضافه کرد: این رودخانه نزدیک روستاهای کچل منگان و قشلاق پل سرشیو در ۱۵ کیلومتری شهر سقز قرار دارد و قبلا هم در رودخانه های این بخش سه نفر دیگر فوت شده اند.

او ادامه داد: امدادگران و غواصان آتش نشانی به محض اطلاع  فورا به محل اعزام و آن دو مرحوم را از عمق ۷ متری رودخانه از آب بیرون آوردند.

گیلاسی هشدار داد: به گمان مردم در این فصل از سال آب رودخانه ها کم است در صورتی که در برخی از جاه ها عمق آب بیش از ۵ متر است.

وی ادامه داد: در سال گذشته پنج نفر در سد شهید کاظمی و سه رودخانه دائمی این شهرستان غرق شدند که  با وجود تذکرات و هشدارها متاسفانه میزان غرق شدگی همچنان نگران کننده است .

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز گفت: امسال تاکنون در رودخانه جغتو که در بخش سرشیو این شهرستان قرار دارد، ۵ نفر غرق شده اند.

این دو نفر غرق شده اهل روستای سرچشمه در بخش مرکزی و دایی و خواهرزاده هم هستند.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید