۲

اجتماعی / حوادث

سقز نیوز/ رودخانه جغتو سقز دومین قربانی خود را گرفت

تیر ۲۶, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۲ بعد از ظهر توسط

================================================

در فاصله کمتر از ۵ روز

رودخانه جغتو سقز دومین قربانی خود را گرفت

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز گفت: در حالی امروز یک جوان در رودخانه جغتو سقز غرق شد که ۵ روز پیش همین رودخانه یک جوان ۱۸ ساله را به کام مرگ کشاند.

ایرج گیلاسی امروز در گفت‌وگو با سایت خبری سقز نیوز گفت: ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز در بخش سرشیو شهرستان سقز یک نفر در رودخانه جغتو غرق شد.

وی درباره این حادثه گفت: یکی از اهالی روستای “دره زیارت سفلی” واقع در ۴۰ کیلومتری شهر سقز در تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی از غرق شدن یک جوان در رودخانه پائین دست این روستا خبر داد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز در ادامه افزود: به دنبال دریافت این خبر بلافاصله نیروهای امدادی و غواص با دو دستگاه خودرو به محل اعزام شدند.

گیلاسی گفت: با رسیدن نیروها به محل و با کمک اهالی روستا پیکر بی‌جان این جوان به نام هادی رسولی را از آب گرفتند.

وی ادامه داد: متاسفانه جوان نامبرده که به کار چوپانی اشتغال داشته است به علت عدم آشنایی با فنون شنا در آب خفه می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز گفت: بنا به اظهارات افراد شاهد در محل حادثه، این فرد قصد شست‌وشوی گوسفندان را داشته است که به علل نامعلوم به محل گود رودخانه افتاده و جانش را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: علی‌رغم هشدارهای اعلام شده در خصوص خطرات شنا در رودخانه‌ها، متاسفانه میزان غرق‌شدگی همچنان نگران‌کننده است و هر ساله تعدادی در پشت سد و رودخانه‌های شهرستان سقز غرق شده و جان خود را از دست می‌دهند.

این مسئول در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز از جوانان که برای شنا به رودخانه‌های شهرستان می‌روند خواست از شنا در آب رودخانه‌هایی که عمق زیادی دارند خودداری کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان سقز سه رودخانه دائمی وجود دارد که در کمترین زمان نبود آب، دارای برکه‌های عمیق با آب زیاد است که جوانان با این هدف که آب خطر ندارد، در این برکه‌ها دچار حادثه خفگی می‌شوند.

گیلاسی در پایان اظهار داشت: در سال گذشته تعداد پنج نفر در سد شهید کاظمی و رودخانه‌های این شهرستان غرق شده‌اند و این آمار علی‌رغم هشدارهای مکرر جای تاسف دارد.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

+

۲ دیدگاه

 1. امیر

  on تیر ۳۰, ۱۳۹۴ - پاسخ

  لطفا در محلھاے مرگ آفرین تابلوھای اخطارے باشکل غرق شدہ نصب نمایند براستے حتے جان یک نفررانجات دھد ارزش ھزینہ گذارے دارد.
  ممنون

 2. سقزی

  on مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ - پاسخ

  عکس تزیینی بدون اشاره به تزیینی بودن

پاسخ دهید