۰

اجتماعی

سقز نیوز/ دولت به‌دنبال اختصاص رقم‌های هزار میلیاردی برای کردستان باشد

خرداد ۵, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۵ بعد از ظهر توسط

================================================

نماینده مردم کردستان خواستار شد

دولت به‌دنبال اختصاص رقم‌های هزار میلیاردی برای کردستان باشد

نماینده مردم کردستان در مجلس گفت: انتظار داریم هیئت همراه معاون اول رئیس جمهور به‌دنبال اختصاص رقم‌های هزار میلیاردی برای استان کردستان باشد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز و به نقل از فارس، محسن بیگلری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان کردستان ابراز  امیدواری کرد: نتایج سفر معاون اول رئیس جمهوری به کردستان به گونه‌ای باشد که محرومیت‌های استان به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه این مشکلات سال‌های متمادی است که وجود دارد، گفت: امیدواریم این معضلات کاهش یابد و ما دوست داشتیم امروز و در جریان این سفر، طرح‌هایی چون بزرگراه و کارخانه و سد افتتاح شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در دولت‌های گذشته به‌گونه‌ای عمل نشد که امروز طرح خوبی برای افتتاح داشته باشیم.

بیگلری با ابراز نگرانی از مدت نامشخص تداوم محرومیت‌های این استان، تصریح کرد: در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان در سال ۸۸ حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در فاصله سال‌های ۸۸ تا ۹۰ اختصاص یافت، اما حل مشکلات کردستان نیازمند بودجه ۶۰ هزار میلیارد تومانی است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم هیئت همراه معاون اول رئیس جمهور به دنبال اختصاص رقم‌های هزار میلیاردی برای استان کردستان باشد، به وعده رئیس جمهور در خصوص تشکیل کمیته‌ای برای رفع محرومیت استان کردستان اشاره کرد.

نماینده مردم کردستان در مجلس با بیان اینکه چنین کمیته‌ای باید از امروز کار خود را آغاز کند، گفت: اگر چه می‌دانیم مسائل تحریم وجود دارد اما موضوعاتی نیز هستند که قابل حل شدن در استان کردستان است.

بیگلری با بیان اینکه سدها، آب و مرز در استان باید به عنوان یک فرصت نگریسته شود، گفت: امروز مشکل اصلی ما آب شرب است.

وی با هشدار نسبت به اینکه طی دو سه ماه اخیر با فاجعه بزرگی مواجه خواهیم بود، تصریح کرد: معضل آب هم در سنندج و هم در شهرهای سقز و بانه وجود دارد.

نماینده مردم کردستان در مجلس در ادامه با بیان اینکه نگاه به مرز به عنوان فرصت موجب به وجود آمدن یک ظرفیت مطلوب می‌شود، گفت: در حالی که با مشکل بیکاری مواجه هستیم اجناس در گلوگاه‌های مرزی استان توقیف و با جریمه‌‌های چندبرابری مواجه می‌شود.

بیگلری با اشاره به اینکه منطقه آزاد بانه و مریوان و بازارچه‌های سیرانبند و بانه باید به‌عنوان فرصت مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: راه‌های استان خطرناک بوده و توجه آنچنانی به آن‌ها نشده است.

وی با اشاره به اینکه امروز دولت به دنبال بازگرداندن نخبگان به میهن است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که نخبگان ما به دانشگاه‌های عراق رفته و عضو هیئت علمی در منطقه اقلیم می‌شوند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید