۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز / تقویت نقش سازمان‌های مردم ‌نهاد سقز در مبارزه با مواد مخدر

خرداد ۱۲, ۱۳۹۳ در ۷:۰۵ قبل از ظهر توسط

===============================================

فرماندار سقز عنوان کرد

تقویت نقش سازمان‌های مردم ‌نهاد سقز در مبارزه با مواد مخدر

فرماندار شهرستان سقز گفت: سازمان‌های مردم ‌نهاد نقش بسیار مهمی به‌ عنوان واسطه بین فرد، دولت و جامعه ایفا می‌کنند و نقش آنها در مبارزه با مواد مخدر باید پررنگ شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، نادر فخری صبح امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر سقز نقش تاثیرگذار سازمان‌های مردم نهاد در کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی را یادآور شد و اظهار کرد: سازمان‌های مردم ‌نهاد نقش بسیار مهمی به‌ عنوان واسطه بین فرد، دولت و جامعه ایفا می‌کنند و نقش آنها در مبارزه با مواد مخدر باید پررنگ شود.

وی، بر نقش آموزش و فرهنگ سازی در راستای کاهش آسیب‌ها تاکید کرد و گفت: آگاهی بخشی و آموزش‌ها سبب بالا رفتن سطح فرهنگ و اطلاعات جامعه و خانواده‌ها خواهد شد و کاهش آسیب‌های اجتماعی  را به دنبال دارد.

فرماندار سقز نقش تشکل‌های مردم نهاد در مشارکت پذیری مردم را  بسیار مهم خواند و تصریح کرد: این سازمان‌ها می‌توانند با فرهنگ سازی و مردمی کردن کارها در راستای کاهش معضل اعتیاد اثرگذار باشند.

وی گفت: نجات یک معتاد، نجات یک خانواده و جامعه است که باید با آگاه سازی و حساس کردن مردم، جوانان و نوجوانان را از رفتن به این مسیر خطرناک بازداریم.

فخری با بیان اینکه باید فضای شهر را با مشارکت مردم برای توزیع کنندگان مواد مخدر ناامن کنیم افزود: مواد مخدر یک پدیده زشت، مخرب و ویرانگر است که آسیب‌های اجتماعی جدی زیادی از این بلای خانمان سوز نشات می‌گیرند.

وی مواد مخدر را توطئه ویژه دشمن برای ناکارآمد کردن جامعه فعال و کاهش توانمندی منابع انسانی و سوق دادن آنان  به سمت و سوی بی تفاوتی و مشکلات برشمرد و اظهار کرد: عزم و اراده جدی در شهرستان سقز در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری از انحرافات و گرایش به سمت و سوی مواد مخدر و معضلات ناشی از آن وجود دارد.

فرماندار سقز با اشاره به سفر و نشست اخیر وزیر کشور به  استان و تاکید رحمانی‌فضلی بر ارائه طرح برای کاهش آسیب و معرفی شهر پاک از لحاظ نداشتن فرد معتاد، خواستار طراحی طرح عملیاتی و اجرایی در راستای پیشگیری و مقابله و مبارزه با مواد مخدر و پدیده اعتیاد شد.

وی افزود: این طرح باید بر اساس واقعیت‌ها و توسط کمیته‌های پیشگیری،آموزش و درمان،اشتغال و مبارزه و مقابله و با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد تهیه و تدوین شود.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید